Columba liviaHolub skalní

Nabízíme řešení pro dokonalé zabezpečení budov proti holubům – klasické, japonské nebo nerezové sítě a hrotové zábrany. Navrhujeme dlouhodobá opatření, která vás ochrání před rizikem infekce i parazity, které tito škůdci přenáší.

Zbavíme vás otravných holubů – navždy

Zabezpečíme vaše rodinné domy nebo firemní objekty proti holubům. Ochranu proti ptactvu navrhujeme tak, aby byla 100% funkční a dlouhodobá. S montáží ochranných sítí či hrotů je spojený také odchyt holubů, rizikové vyklízení, dezinfekce a dezinsekce, které také nabízíme.

Klasické ochranné sítě

Ochranné sítě proti ptactvu se instalují na balkónech, lodžiích nebo třeba památkách. Pro naše zákazníky vybíráme odolné a přitom nenápadné sítě, které splynou s okolím a jsou téměř neviditelné. Navíc jsou vhodné pro klasické i zateplené fasády. Jejich minimální životnost je 10 let.

Japonské ochranné sítě

Stejně jako klasické ochranné sítě nabízí japonský systém dlouhou životnost, nenápadný vzhled, vysokou odolnost a snadnou montáž. Při instalaci navíc není nutné vrtat do fasády. Nedochází tak k jejímu poškození ani narušení vzhledu budovy.

Nerezové ochranné sítě

Sítě z nerezových lanek jsou poslední novinkou v naší nabídce. Kromě mimořádné životnosti a odolnosti proti teplu i mechanickému poškození vynikají také moderním vzhledem. Navíc ručíme za jejich kvalitu 25letou zárukou.

Hrotové zábrany

Nerezové hrotové systémy instalujeme na exponovaná místa, jako jsou okraje střech, římsy, atiky, podloubí, balustrády nebo třeba parapety. Ostré hroty spolehlivě odradí holuby od usedání na chráněná místa, která po čase přestanou nadobro navštěvovat.

Odchyty a likvidace holubů

Provádíme plošné i cílené odchyty holubů, díky kterým můžete zredukovat jejich populaci až o 90 %. Zajišťujeme rozmístění odchytových klecí, pravidelné kontroly pastí a následnou likvidaci holubů. Odchytové práce samozřejmě probíhají v souladu s platnými zákony.

Jak holub skalní vypadá?

  • Dospělý holub skalní je velký 31–35 cm a váží přibližně 300 g. Jeho zbarvení bývá různorodé – základem je šedá s fialovou hrudí, zeleným krkem a pruhy na křídlech.
  • Ocas bývá krátký stejně jako zobák se světlým ozobím. Rozdíl mezi pohlavími není výrazný. Mláďata jsou slepá a téměř lysá.

Životní cyklus

Samice klade dvě bílá vejce do nepříliš pevného hnízda, které staví z větviček. Nejčastěji si pro hnízdění vybírá místa na půdách, římsách, skalních výběžcích a v prostorách mezi budovami.

V sezení na vejcích se pár střídá. Po 17 dnech se vylíhnou mláďata, o která čtyři týdny pečují oba rodiče. Zpočátku krmí svá mláďata tzv. holubím mlékem, které se vytváří v jejich voleti ze zbytků odumřelého epitelu.

Holub skalní většinou hnízdí 2 × ročně mimo chladné období (výjimečně 3 × za rok). Páry jsou si věrné. Holubi se mohou dožít až 20 let. Městský holub ale obvykle žije průměrně čtyři roky.

Kde se nejčastěji vyskytuje?

Mezi oblíbená místa holubů patří půdy, střechy, římsy, balkony, prostory pod mosty a veškerá další místa s úkrytem a možností hnízdění.

Čím se krmí?

Hlavní potravou holubů jsou semena, luštěniny, odpadky a hmyz.

Jak škodí lidem?

Holubi jsou přenašeči zoonóz i mikrobů, hostiteli roztočů a původci alergií. Svým trusem také výrazně poškozují fasády budov, nátěry omítek, římsy nebo třeba památky. Zároveň často vyzobávají omítky a v zemědělství škodí také konzumací vysetého zrna.

Je nebezpečný?

Od holubů se můžete nakazit ornitózou, tuberkulózou, salmonelózou nebo třeba toxoplazmózou. V přítomnosti holubů se téměř vždy vyskytují roztoči, kteří představují pro člověka závažné riziko (např. klíšťák holubí, čmelík, klíště, blechy, štěnice). Mohou totiž parazitovat (sát krev) i na lidech a dále způsobovat alergické reakce.

Jak ochránit budovy proti holubům?

  • Zkontrolujte zasklení všech oken a propustnost otvorů. Zajistěte, aby se holubi nemohli dostat do půdních prostor, na balkóny, terasy či lodžie
  • Nechte na riziková místa nainstalovat ochranné sítě a hrotové zábrany
  • Pro snížení holubí populace doporučujeme objednat profesionální odchytové služby

Čisté prostředí

Funkční ochrana proti holubům je pro vás zárukou čistého a zdravotně nezávadného prostředí.

Ochrana fasády

Zábrany proti ptactvu navíc prodlužují životnost venkovních fasád, které mohou být zničeny holubím trusem.

Nenápadný vzhled

Naše sítě a hroty nenarušují vzhled budov a zároveň poskytují maximální ochranu.

Ceník

Služba
Cena (bez DPH)
Cena (s DPH)
Síťový systém velká lodžie 6 × 2,7 m
5 900 Kč
7 139 Kč
Síťový systém malá lodžie 3 × 2,7 m
4 900 Kč
5 929 Kč
Bytové družstvo, 7 lodžií pod sebou, síť v kuse
od 15 000 Kč
od 18 150 Kč
Hrotové systémy – účinná šíře 10 cm (cena včetně montáže za 1 bm)
390 Kč
471,90 Kč
Hrotové systémy – účinná šíře 20 cm (cena včetně montáže za 1 bm)
490 Kč
592,90 Kč
Práce horolezce
dle rozsahu
Ke každému zásahu je nutné připočítat paušální cenu za výjezd technika 990 Kč bez DPH (1 197,9 Kč včetně DPH)
Služba
Cena (bez DPH)
Cena (s DPH)
Expresní příplatek za výjezd do 12 hodin od potvrzení objednávky
800 Kč
968,00 Kč
Marný výjezd (bez zásahu)
1 500 Kč
1 815 Kč
Výškový příplatek (nad 4 m výšky)
1 650 Kč
1 996,50 Kč
Pohotovostní příplatek (o víkendech, státních svátcích a v nočních hodinách)
od 500 Kč
od 605 Kč

Veškeré uvedené ceny jsou pouze orientační. Konečnou cenu vám vždy sdělí technik ještě před zahájením zásahu. Záruku poskytujeme pouze při dodržení pokynů technika a počtu doporučených zásahů. Ceny obsahují materiál i práci.

Nezávazně poptat

ochranu proti holubům
Škůdci Systémová ochrana Dezinfekce Vyklízení Články Kontakt