Jak vyhubit mravence snadno a rychle

Hledáte osvědčený způsob, jak vyhubit mravence? Snažíte se je každý den bezvýsledně vysát a vystěhovat za dveře svého domu nebo bytu? Mravenci jsou drobní škůdci, kteří každé jaro dobývají jak obytné, tak komerční prostory. I když mají početní převahu, můžete se jich s pomocí odborníků snadno zbavit.

Ze života mravenců

Mravenci žijí v početných koloniích téměř všude na světě. Rozdělujeme je na královnu, samce a dělnice. Do obytných prostor se stěhují zejména během jara. V České republice se nejlépe daří mravenci domácímu, drnovému nebo mravenci farao. Rady, jak vyhubit „faraony“, najdete ve speciálním článku.

Mravenci se dožívají 7–10 let, královna i dvaceti (za tu dobu zplodí přes 150 milionů potomků).

Co na mravence nefunguje?

Na internetu můžete najít spoustu rad, jak vyhubit mravence.

  • Někteří lidé mají dobré zkušenosti s nástrahami, které se prodávají v drogériích a domácích potřebách (Raid, Biolit). Pro všechny, kteří takovou zkušenost zatím nemají, jsou zde odborné firmy.
  • Elektronické a přírodní odpuzovače (nasypání kypřicího prášku, levandule, pelyňku, skořice, natrhané máty, papriky, soli nebo pepře do cestiček mravenců) se často míjí účinkem. Zejména pokud je u vás mravenců hodně.

V každém případě můžete napadené interiéry dobře uklidit. Nezapomeňte také utěsnit veškerá místa, kudy se mravenci mohou dostat dovnitř. Zabezpečte i potraviny – pokud u vás nenajdou nic dobrého, máte napůl vyhráno.

Co na mravence funguje?

Pokud pátráte po spolehlivém způsobu, jak vyhubit mravence, požádejte o radu odborníky na dezinsekce. Po prohlídce vašeho bytu (domu, skladu, restaurace, hotelu apod.) vám doporučíme nejvhodnější řešení dle platných technologických postupů.

  • K hubení mravenců používáme profesionální postřiky a speciální požerové nástrahy ve formě gelu, který obsahuje juvenoidy.
  • Tento hormon regulující dospívání způsobuje neplodnost královny a postupné vymírání mraveniště.
  • Pokud se nástrahy strategicky rozmístí v interiéru, je za několik týdnů po mravencích.

Navíc vám poradíme, jak se proti mravencům bránit do budoucnosti.

Pouze odborník pozná, jaký druh mravenců se u vás vyskytuje. Moderní insekticidy jsou velmi účinné, ale obvykle jen proti jednomu konkrétnímu hmyzu. Proto může být váš boj s mravenci neúspěšný.

Otázka na závěr

Spatřili jste během čtení tohoto článku ve svém okolí několik mravenců? Začněte jednat a svěřte dezinsekce do našich rukou. Poradíme vám, jak vyhubit mravence snadno, rychle a efektivně.

Škůdci Systémová ochrana Dezinfekce Vyklízení Články Kontakt