Hubení štěnic

Jak vypadá štěnice – foto ve vysokém rozlišení

Chcete se podívat, jak vypadá štěnice domácí, její vajíčka, larvy a trus? Objevili jste neznámé škůdce a chcete je porovnat s fotografiemi štěnic? 10 nejlepších snímků najdete v dnešním článku. Podle obrázků tak snadno zjistíte, zda máte doma štěnice nebo jiný hmyz.

Vybrané fotografie štěnice domácí

Vybrali jsme pro vás ta nejlepší fota štěnic domácích – jejich vývojová stádia, vajíčka, larvy, malé štěnice, dospělé jedince i trus. Obrázky jsou navíc ve vysokém rozlišení, abyste se mohli podívat na všechny detaily. Na závěr článku vám také poradíme, jak poznat kousnutí (štípnutí) od štěnice.

Snímek štěnice domácí

Kousnutí štěnice připomíná poštípání od komára (červené štípance na nohách, rukách a obličeji)

Fotka štěnice postelové

Štěnice dokáže při pokojové teplotě hladovět až 140 dní

Štěnice při sání krve na člověku

Velikost štěnice domácí se pohybuje od 1 do 7 mm

Štěnice postelní se připravuje ke kousnutí

Nejlepší ochrana proti štěnicím je prevence

Foto štěnice shora

Poštípání od štěnice není nic příjemného

Autorem fotografií je Stanislav Krejčík – www.meloidae.com. Rozsáhlejší fotogalerii najdete na stránkách autora.

TIP: Další fotky najdete přes vyhledávač Google. Stačí v kategorii obrázky zadat klíčové spojení štěnice foto.

O štěnici domácí a jejím životě

Štěnice domácí (postelní) je parazit, který se živí lidskou krví. Má červenohnědé zabarvení a ploché tělo. Bionomické jméno tohoto škůdce je Cimex lectularius. Dospělé samičky (foto) mohou naklást až 5 vajíček denně. Štěnice nesaje krev každý den, mezi krmením někdy uplynou i týdny. Kousnutí se u každého člověka může projevit jinak. Bez potravy navíc vydrží několik měsíců.

Dospělá štěnice žije asi jeden rok. Její trus vypadá jako malé černé tečky, které se po namočení vodou rozpíjí. Výskyt štěnic nijak nesouvisí s hygienou. Mohou žít v moderních, udržovaných i starých bytech a v hotelech jakékoliv kategorie. Hubení štěnic je poměrně složité a vyžaduje několik zásahů od odborníka na dezinsekce. Nejlepší ochrana proti štěnicím je prevence.

Štěnice se vyvíjí z vajíčka přes nymfu až do dospělce. Nymfy štěnice mají pět vývojových stádií. Po posledním svlékání se larva mění v dospělý hmyz. Velikost tohoto škůdce je 1–7 mm. Štěnice se vyskytují téměř na celém světě. Lidé si je obvykle přivezou v zavazadlech z dovolené nebo ve starém nábytku. Štěnice domácí se k vám mohou přestěhovat také od sousedů.

Ty nejlepší fotografie z terénu

Štěnice si k úkrytu nejčastěji vybírají postele, dřevěné konstrukce a praskliny ve stěnách

Invaze dospělých štěnic, jejich vajíček a trusu

Trus štěnice postelní je na dřevě dobře vidět

Larva štěnice saje krev na kůži člověka

Foto štěnic a jejich vajíček

Všechny tyto fotografie jsme pořídili u našich zákazníků při likvidaci štěnic. Další obrázky najdete ve fotogalerii štěnice na naší Facebook stránce. Kompletní hubení těchto škůdců mimochodem trvá 4–6 týdnů a vyžaduje dvě nebo tři návštěvy odborníka na dezinsekce.

Kousnutí štěnice foto

Chcete zjistit, jak vypadá kousnutí od štěnice? Potřebujete si ověřit, zda máte doma právě tyto škůdce? Přečtěte si náš článek štěnice a její kousnutí a dozvíte se, jak:

  • poznáte štípnutí od štěnice,
  • najít dospělé jedince,
  • štěnice vyhubit.

Související články

Škůdci Systémová ochrana Dezinfekce Vyklízení Články Kontakt