Na vosí a sršní hnízda hasiče nevolejte

Máte v okolí svého domu či bytu bzučící hnízdo, kterého se chcete zbavit? Možná vás napadne zavolat hasičům. Jenže… Ti přijedou hnízdo odstranit pouze v případě, kdy vosy nebo sršni ohrožují zdraví či životy lidí. Hnízdo se navíc musí nacházet na veřejném prostranství.

Hasiče nebo firmu?

Pokud si chcete ušetřit pár telefonátů, hasičům volat nemusíte. Jak nám potvrdilo několik našich zákazníků, řeší pouze vážné situace. V ostatních případech vám hasiči pravděpodobně doporučí oslovit některou z firem, které se likvidací vosích a sršních hnízd zabývají.

Víte, že:

  • v anketě „Jaký škůdce je vám nejvíce nepříjemný“ na našem Facebooku se vosy a sršni umístili na čtvrtém místě?

Jak to probíhá?

Na likvidaci vosích a sršních hnízd se nám osvědčil popraš, postřik nebo průmyslový vysavač se silným výkonem. Konkrétní postup však závisí na velikosti a umístění hnízda. Zároveň platí jedno důležité pravidlo – pro úspěšnou likvidaci vos (sršňů) je nutné najít jejich hnízdo či vstup, kterým létají/vlézají dovnitř.

  • Dohodneme se na podrobnostech celého zásahu a v domluvený termín za vámi přijedeme.
  • Zvolíme vhodný postup ochranné dezinsekce (likvidace) a vosí/sršní hnízdo odstraníme.
  • Hnízdo odvezeme a poradíme vám, jak zabránit dalšímu pronikání hmyzu do objektu.

To vše trvá pouze několik desítek minut. Nemusíte se bát žádných problémů ani komplikací.

Víte, že:

  • lidé často volají hasiče kvůli zhoršené dostupnosti hnízda? S tím však specializované firmy počítají a dle potřeby s sebou vozí nezbytné vybavení (horolezeckou techniku apod.).

Šetřete síly

Likvidaci vosích a sršních hnízd nechte raději odborníkům. Lak na vlasy, Biolit, vysavač na listí a jiné nápady totiž nemusí spolehlivě fungovat. Navíc vyžadují špetku odvahy a ochranné pomůcky, které jsou mnohem dražší než zásah odborníků (cca 1 500 – 2 000 Kč bez DPH).

Víte, že:

  • likvidaci vosích a sršních hnízd lze u nás objednat také pomocí SMS? Stačí poslat zprávu ve tvaru VOSY, vaše celá adresa, váš telefon na číslo 608 823 309. Pokud se hnízdo nachází na špatně přístupném místě, připojte na konec zprávy heslo HOROLEZEC.

A je tu závěr

Mnoho lidí považuje vosy (sršně) za zcela neškodné. I přesto jejich hnízda v blízkosti domů a bytů vyvolávají obavy. Zejména alergikům či rodinám s malými dětmi se proto doporučuje nechat sršní nebo vosí hnízda odstranit. Protože hasiči obvykle řeší jen nebezpečné případy, bez váhání se obraťte na odborníky z naší firmy, kteří hnízdo jakékoli velikosti rychle a spolehlivě zneškodní.

Škůdci Systémová ochrana Dezinfekce Vyklízení Články Kontakt