hubení škůdců

Nechte si zaplatit likvidaci škůdců od pojišťovny

Jednou na pojišťovnu … aneb víte, že některé za vás v rámci pojištění majetku zaplatí odborný zásah proti hlodavcům či hmyzu? Objednaní specialisté vás tak zbaví škůdců zdarma, nebo za výrazně nižší cenu.

Likvidace hlodavců i hmyzu … zdarma

Málo lidí to ví. A ještě méně se o tom píše a mluví. Součástí majetkového pojištění bývají asistenční služby, které zahrnují pomoc nejen při zabouchnutých klíčích nebo kapajícím topení, ale často také v případě rozšíření hlodavců či hmyzu.

Zkrátka zavoláte do pojišťovny, která sežene odborníka s náležitou kvalifikací a částečně nebo úplně zaplatí za jeho služby. Některé i vícekrát během jednoho roku. Pojišťovny tak přímo hradí třeba odstranění vosího hnízda, hubení mravenců farao a další podobné zásahy.

Když máte dobré pojištění majetku, nebude vás zásah proti některým škůdcům stát ani halíř

Na co máte nárok?

Každá pojišťovna má nastavené krytí a limity ochrany proti škůdcům jinak. Výše proplácené částky a jak často hubení hlodavců/hmyzu hradí se dozvíte z pojistných podmínek, které jsou součástí vaší smlouvy k majetkovému pojištění. Můžete se také obrátit na svou pojišťovnu nebo asistenční službu Global Assistance, která vyřizuje události u Kooperativy, České podnikatelské pojišťovny či pojišťoven Slavia a Ergo.

Za hubení škůdců zkrátka můžete zaplatit vy nebo pojišťovna. Proto se vyplatí věnovat chvíli času a zjistit, zda tyto služby pokrývá i vaše pojistka. Pro ilustraci zde uvádíme vybrané pasáže z pojistných podmínek největších českých pojišťoven.

Generali Česká pojišťovna

Následující pasáže pochází z dokumentu Všeobecné pojistné podmínky VPP-BH-02/2020.

Allianz

Následující pasáž pochází z dokumentu Pojistné podmínky – MůjDomov Verze 03 platné od 1. září 2019.

Pozn.: Limit na jeden zásah v rámci rozšířené asistence u Allianz bývá 7 000 Kč. V jednom roce má pojištěný nárok na pět urgentních zásahů.

Kooperativa

Následující pasáže pochází z dokumentu Soubor pojistných podmínek pro pojištění majetku a odpovědnosti občanů Vm-120 (05/2021).

ČSOB Pojišťovna

Následující pasáž pochází z dokumentu Všeobecné pojistné podmínky Pojištění majetku a odpovědnosti občanů 2020 (VPP PMO 2020).

Česká podnikatelská pojišťovna

Následující pasáž pochází z dokumentu SMLUVNÍ PODMÍNKY PRO POSKYTOVÁNÍ ASISTENČNÍCH SLUŽEB SP AS 1/17.

UNIQA

Následující pasáže pochází z dokumentu Všeobecné pojistné podmínky Domov VARIANT EU22413 platné od 1.3.2018.

Neriskujte a ušetřete

Někteří lidé se do hubení škůdců pouští sami, protože chtějí ušetřit. Zejména u vos a sršňů to ale může být trochu nebezpečné. Pokud vaše pojistka zahrnuje úplné nebo částečné uhrazení nákladů na deratizace či dezinsekce, neriskujte. Odborný zásah vám nejen ušetří práci, ale nemusí vás stát ani korunu.

Víte, že:

  • každé léto řeší záchranáři v České republice stovky bodnutí od vos, včel nebo sršňů?
  • nejčastěji si nás pojišťovny objednávají na likvidaci vosích hnízd?

Budu něco doplácet?

Záleží na pojistném limitu ve vaší smlouvě (nejčastěji od 2 500 do 7 000 Kč na zásah) a ceně deratizace/dezinsekce. V 99 % případů, na které si nás objednávají pojišťovny nebo asistenční služby, se do limitů vejdeme a zákazník nic nedoplácí.

Příklad č. 1: Potřebujete odstranit vosí hnízdo na půdě domu v Praze. Tato služba u nás stojí 2 662 Kč (viz ceník). Většinou se tak vejdete do limitů u výše uvedených pojišťoven. Díky tomu se zbavíte škůdců zcela zdarma.

Příklad č. 2: Potřebujete se zbavit mravenců faraonů v pražském bytě. Tato služba u nás stojí 2 396 Kč (viz ceník). Opět se do limitů výše uvedených pojišťoven vejdete, a škůdce tak u vás vyhubíme bez jakéhokoli doplatku.

Jak postupovat

Nastěhovali se k vám nečekaní a nezvaní hosté? Máte pojištěný dům, byt nebo chatu? Objevili se u vás hlodavci nebo hmyzí škůdci? Přečtěte si, jak správně postupovat, když…

…vaše pojištění zahrnuje uhrazení deratizace nebo dezinsekce
Zavolejte do své pojišťovny – operátor si vyžádá nezbytné údaje a domluvíte se na dalším postupu. Specialista na hubení škůdců za vámi obvykle přijede do 3 dnů.

…ještě nevíte, zda se vaše pojistka vztahuje i na likvidace hlodavců či hmyzu
Podívejte se do své pojistné smlouvy – převážná většina pojistitelů hubení škůdců proplácí, a tak se vyplatí tuto možnost využít a ušetřit.

…vaše pojistka bohužel nehradí náklady na deratizace ani dezinsekce
Kontaktujte nás – najdeme pro vás finančně dostupné a zároveň maximálně účinné řešení.

TIP: Nahlédnutí do pojistné smlouvy / zavolání do pojišťovny vám zabere jen pár minut, ale ušetří i několik tisíc.

Související články

Škůdci Systémová ochrana Dezinfekce Vyklízení Články Kontakt