Shock-Tape – nový způsob ochrany proti holubům

Potřebujete zabezpečit střechu nebo jiné místo proti holubům – bez hrotových zábran i ochranných sítí? Nenápadné a spolehlivé řešení přináší systém Shock-Tape. Odpuzuje nejrůznější ptactvo, je téměř neviditelný a snadno se instaluje na všechny typy podkladů.

Rozlučte se s peřím a holubím trusem

Základem systému Shock-Tape jsou průsvitné pásy o šířce 4 cm a dva ploché hliníkové dráty připojené do elektrické sítě.

I když se k odpuzování využívá elektrický proud, ptákům nijak neubližuje. Zároveň jsou pásy naprosto bezpečné i pro člověka.

  • Pomáhá proti holubům a ostatnímu ptactvu
  • Funguje na silném slunci, v dešti i mrazu
  • Nízká spotřeba elektrické energie
  • Vysoká odolnost proti korozi

Jednoduchý princip, vysoká účinnost

Shock-Tape odpuzuje ptáky pomocí slabých elektrických výbojů, které v pravidelných intervalech vysílá do okruhu. Když opeřenci přejdou přes pás nebo na něm přistanou, zasáhne je neškodný elektrický proud. Zvíře neusmrtí ani mu nezpůsobí zranění. Ptáci se však leknou, odletí pryč a časem se začnou chráněnému místu vyhýbat.

Na podobném principu fungují elektrické ohradníky, které používají farmáři a chovatelé. Shock-Tape však využívá mnohem menší elektrický proud.

Maximálně nenápadné řešení

Průsvitné pásy Shock-Tape se lepí přímo na místa, která chcete ochránit před holuby. Díky malým rozměrům a průsvitnému materiálu jsou téměř neviditelné. Protože jsou navíc velmi flexibilní, dokonale se přizpůsobí ohybům a nerovnostem.

Univerzální využití

Ochrana proti holubům Shock-Tape se používá na střechách a exponovaných místech. Pásy snadno nalepíte na jakýkoli povrch – různé střešní krytiny, ocel, železo, dřevo, měď, kámen i plast.

Po instalaci stačí okruh připojit do elektrické sítě a ochrana je zajištěná. Montáž je navíc jednoduchá a nepotřebujete žádné speciální zkušenosti ani vybavení.

TIP: Pásy Shock-Tape se osvědčily také na reklamních poutačích, billboardech a konstrukcích outdoor reklam. Pomáhají je totiž udržet čisté a bez ptačího trusu.

Jaké jsou alternativy?

Pro tradiční ochranu proti holubům se používají hrotové systémy, sítě a odpuzovače.

Na rozdíl od Shock-Tape pásů nepotřebují hroty elektrické napájení. Na druhou stranu jsou nápadnější a narušují vzhled budov.

Sítě proti holubům jsou určené pro ochranu balkonů, lodžií nebo třeba světlíků. Na římsy, okraje střech a další místa je však nelze použít. Právě pro tato místa je Shock-Tape ideální.

Škůdci Systémová ochrana Dezinfekce Vyklízení Články Kontakt