Vyklízení po holubech nekončí odstraněním jejich trusu a hnízd. V přítomnosti těchto ptáků se totiž často vyskytují klíšťáci holubí, kteří mohou parazitovat i na lidech. Zaměřujeme se proto na jejich profesionální hubení – se zárukou a možností expresního zásahu do 24 hod.
Hubení klíšťáků holubích nejčastěji provádíme po vyklízení půdních prostor od holubího trusu a hnízd. Na tyto škůdce ale můžete narazit i na dalších místech, kde se ve větší míře vyskytují holubi – třeba na balkonech a terasách.
S hubením klíšťáků máme bohaté zkušenosti v rámci kompletní ochrany proti holubům. Využíváme při tom špičkové přípravky s rychlým a dlouhodobým účinkem.
Součástí našich služeb je také záruka úspěšného vyhubení – pokud se klíšťáků nezbavíte v domluveném termínu, za další zásahy nic neplatíte.*
TIP: Proběhlo u vás vyklízení po holubech bez následné dezinsekce a dezinfekce? Kontaktujte nás a poradíme vám, zda je nutné provést také preventivní zásah proti klíšťákovi holubímu.
* K uplatnění záruky je nutné dodržet veškerá doporučení našeho technika
Larvy mají tři páry končetin a velikost cca 1–2 mm. Nymfy bývají o něco málo větší (obvykle mají 2–3 mm). Obě tato vývojová stádia jsou podobná dospělcům.
Dospělec má čtyři páry končetin a velikost 5–12 mm. Samice bývá větší. Tělo je oválného tvaru, kožovité, světle hnědé až našedlé a bez štítku – to je zároveň základní rozpoznávací znak oproti klíšťatům.
Po nasátí bývá tělo dospělce tmavě červené s kruhovými prohloubeninami. Ústní ústrojí (chobotek se zpětnými háčky umožňující sání na hostiteli) není seshora vidět.
Klíšťák holubí se může dožít až 11 let. Dokáže snášet i nízké teploty (15 °C v cyklu není problém) a hladovět až čtyři roky.
Tento druh klíšťáka žije v hnízdech holubů, úzkých prostorách a prasklinách. Na holubech se roztoč nepřisává trvale, žije pouze v jejich blízkosti. Přes den zůstává v úkrytu (stejně jako štěnice si vybírá tmavá místa), v noci se vydává za potravou. Saje pouze v noci a na spících ptácích.
Všechna vývojová stádia sají krev – i samci dospělců na rozdíl od klíšťat, u kterých v dospělosti sají pouze samice.
U dospělců je sání velmi rychlé a trvá pouze 10–15 minut (u klíšťat až několik dní). Larvy a nymfy sají několik hodin.
Dospělci sají opakovaně, vývojová stádia většinou pouze jednou.
Klíšťák holubí saje krev svého hostitele, kterým je primárně holub, a způsobuje jejich anemické stavy až smrt. Zároveň není hostitelsky specifický a může tak sát i na lidech. Po nasátí na člověku však u nymfy nemůže nastat svlékání. Proto se na člověka přisají pouze v případě, kdy v jejich okolí není dostatek ptáků.
Klíšťák holubí není původcem ani přenašečem onemocnění na člověka. Reakce na kousnutí jsou mírné, podobné komářím kousancům. Následně se vytvoří modřina, která přetrvává několik týdnů.
U některých lidí však může nastat alergická reakce ze slin klíšťáka, která způsobuje závratě, bolesti hlavy, zrychlené dýchání, zimnici až anafylaktický šok (ve výjimečných případech).
Mezi nejčastější znaky zamoření patří pokousání obyvatel domácnosti, které se začne objevovat po vyklizení půdy (nebo jiných prostor) od holubů, jejich hnízd a trusu. Při nedostatku holubů totiž začnou klíšťáci hledat náhradní zdroje potravy.
Už samotná přítomnost holubů v podkroví nebo na půdách ale často znamená, že se ve vašem okolí budou pravděpodobně vyskytovat i klíšťáci.
V rámci každého vyklízení po holubech provádíme také likvidaci klíšťáků holubích
Na efektivní ochranu proti holubům a jejich parazitům se zaměřujeme od roku 2000
Pomůžeme vám zabezpečit dům proti dalšímu pronikání holubů a tedy i klíšťáků
Veškeré uvedené ceny jsou pouze orientační. Konečnou cenu vám vždy sdělí technik ještě před zahájením zásahu. Záruku poskytujeme pouze při dodržení pokynů technika a počtu doporučených zásahů. Ceny obsahují materiál i práci.