Attagenus pellio Kožojed skvrnitý

Provádíme kompletní hubení kožojedů ve firmách i domácnostech. Díky rychlému zásahu od našich techniků zabráníte dalšímu šíření škůdců. Navíc na naše služby získáte záruku úspěšné likvidace*.

Jak se zbavit kožojedů

Pro firmy i domácnosti nabízíme kompletní hubení brouků kožojedů. Pokud se šíří z holubích hnízd na půdě domu, zajistíme nejprve jejich bezpečné odstranění včetně důkladné dezinfekce. Následně provedeme ošetření napadených prostor postřikem, aerosolem nebo dýmováním.

Při hubení kožojedů využíváme dlouholeté zkušenosti v oboru, moderní aplikační technologie a osvědčené přípravky. Díky tomu jsou naše zásahy rychlé a velmi účinné i proti odolnějším škůdcům. Za úspěšnou likvidaci navíc ručíme*.

TIP: Pro zabezpečení firemních prostor na nejvyšší úrovni doporučujeme systémovou ochranu proti škůdcům.

* K uplatnění záruky je nutné dodržet veškerá doporučení našeho technika

Jak vypadají?

 • Dospělci – oválný podlouhlý černohnědý brouk o velikosti 4–5 mm. Kožojeda skvrnitého snadno poznáte podle malých bílých skvrn, které má na každé krovce jednu.
 • Larvy – rezavohnědá larva o velikosti 12 mm. Má delší chloupky na zadečku a krátké chloupky po celém těle. Na konci zadečkové části je tělo výrazněji zúžené.

Životní cyklus

Proměna je dokonalá se stádiem kukly. Při ideálních podmínkách (25–32 °C) trvá vývojový cyklus 40–50 dnů. Larvy se 5–6krát svlékají a před kuklením vylézají z tmavých míst. Samice tohoto brouka za svůj život naklade cca 200 vajíček.

Fotografie a obrázky kožojeda skvrnitého

Fotografie brouka kožojeda skvrnitéhoFotka brouka a larev kožojeda skvrnitéhoObrázek brouka kožojeda skvrnitého

Kde se vyskytují?

Velmi často je najdete v hnízdech holubů na půdách, balkónech či fasádách domů, odkud se dospělci mohou šířit do domácností. Dospělí brouci i larvy si pro svůj život obvykle vybírají teplá, vlhká, tmavá místa v blízkosti zdrojů potravy nebo přímo uvnitř potravin.

Čím se živí?

Kožojed (kožešinožrout) skvrnitý je všežravec, který není vybíravý a živí se jakýmkoli rostlinným/živočišným materiálem. Nakrmené larvy navíc vydrží poměrně dlouho bez potravy.

Jak moc jsou nebezpeční?

Kožojed skvrnitý může být nosičem patogenních mikroorganismů, ale stává se to jen zřídka. Větší škody způsobuje znehodnocováním napadených potravin výkaly. Veškeré kontaminované suroviny i hotové výrobky je totiž nutné zlikvidovat. V případě napadení firemních prostor tak mohou být škody velmi vysoké.

Jak mohou škodit?

Ve skladech a výrobních provozech napadají uskladněné zásoby (obiloviny, tkaniny a ostatní rostlinné/živočišné materiály). V bytech a domech se nejčastěji pustí do oblečení v šatníku nebo potravin ve spíži.

Víte, že: larvy kožojeda skvrnitého dokážou „ohlodat“ mrtvolky ptáků nebo hlodavců tak, že po nich zůstane perfektně vyčištěná kostra? Díky tomu se mohou používat třeba k čištění koster muzejních exponátů.

Prevence aneb jak na kožojedy

Pokud chcete zabránit rozšíření brouků nebo larev kožojedů u vás doma či ve firmě, vyplatí se dodržovat následující preventivní opatření:

 • Holubí hnízda na půdách nebo balkonech nechte odborně odstranit
 • Zbytky potravin i napadené suroviny co nejdříve zlikvidujte
 • Udržujte pořádek a nezapomínejte na pravidelný úklid
 • Pečlivě kontrolujte nově naskladněné suroviny
 • Utěsněte škvíry a praskliny ve fasádě budovy
 • Materiály skladujte v neprodyšných obalech
 • Šaty a kožešiny kontrolujte a udržujte čisté
 • Zvažte pořízení feromonových lapačů

Ve firmách doporučujeme zavést také systémovou ochranu proti škůdcům (IPM), která vám pomůže odhalit jejich přítomnost včas.

Vyznáme se

Hubení hlodavců i hmyzích škůdců se úspěšně věnujeme od roku 2000

Poradíme si

Umíme ošetřit byty, domy, firemní prostory i opravdu rozsáhlé objekty

Nabízíme víc

Známe osvědčené metody, jak se zbavit kožojedů a navíc vám poradíme s prevencí

Ceník

Cenová skupina škůdců
Cena za zásah v podporovaných okresech (bez DPH)
Cena za zásah v podporovaných okresech (včetně DPH)
1. Skupina (Vosa obecná, Rybenka domácí, Pisivky)
2 100 Kč
2 541 Kč
2. Skupina (Potkan obecný, Myš domácí, Krysa obecná, Hraboš polní, Blechy, Klíšťák holubí, Mravenec obecný, Mravenec faraon, Sršeň obecná, Šváb obecný, Šváb americký, Rus domácí, Cvrček domácí, Koutule, Octomilky, Pavouci v interiérech, Kožojed obecný, Kožojed skvrnitý, Mol šatní, Mol kožešinový)
2 500 Kč
3 025 Kč
3. Skupina (Štěnice domácí, Klíště obecné, Bzučivky a masařky, Slunilka pokojová, Moucha domácí, Pavouci na fasádách domů, Koronavirus, Plísně, Rušník muzejní, Rušník diviznový, Červotoč chlebový, Lesák skladištní, Potemník skladištní, Zavíječ moučný, Zavíječ paprikový, Komáři rodu Culex, Komáři rodu Aedes)
Podle ceníků (viz níže), nebo individuálně
Podle ceníků (viz níže), nebo individuálně
Doprava ve vybraných lokalitách zdarma. Pro více informací volejte 771 234 144.
Služba
Cena (bez DPH)
Cena (s DPH)
Expresní příplatek za výjezd do 12 hodin od potvrzení objednávky
800 Kč
968,00 Kč
Marný výjezd (bez zásahu)
1 500 Kč
1 815 Kč
Výškový příplatek (nad 4 m výšky)
1 650 Kč
1 996,50 Kč
Pohotovostní příplatek (o víkendech, státních svátcích a v nočních hodinách)
od 500 Kč
od 605 Kč
Doprava ve vybraných lokalitách zdarma. Pro více informací volejte 771 234 144. Za výjezd mimo tyto lokality se platí za cestu tam i zpět.
od 8 Kč/km
od 9,68 Kč/km

Veškeré uvedené ceny jsou pouze orientační. Konečnou cenu vám vždy sdělí technik ještě před zahájením zásahu. Záruku poskytujeme pouze při dodržení pokynů technika a počtu doporučených zásahů. Ceny obsahují materiál i práci.

Nezávazně poptat

Vyplňte prosím následující formulář nebo nám rovnou zavolejte na:

771 234 144

  [honeypot your-url move-inline-css:true id:your-url nomessage:true]

  Naše stránky chrání reCAPTCHA od Googlu (ochrana soukromí a smluvní podmínky)

  Děkujeme!

  Poptávka byla odeslána a my se vám co nejdříve ozveme zpět

  hubení kožojedů
  Škůdci Systémová ochrana Dezinfekce Vyklízení Články Kontakt