Tineola bisselliellaMol šatní

Hubení molů šatních provádíme se zárukou* a v nejkratší možné době. Postaráme se o kompletní likvidaci tohoto škůdce, který každý rok způsobuje v českých domácnostech i firmách rozsáhlé škody. Pomáháme vám tak ochránit skladované materiály a výrobky před kompletním zničením.

Jak na šatní moly?

Vyřešíme za vás všechny problémy se škůdci, kteří znehodnocují uskladněné produkty a textilie. Při hubení molů využíváme osvědčené technologie pro rychlé, efektivní a bezpečné zásahy. Navíc klientům pomáháme zavádět preventivní opatření proti dalšímu rozšíření tohoto hmyzu.

Máme zkušenosti s hubením molů šatních a kožešinových v domácnostech, obchodech i opravdu velkých skladech. Firemním klientům nabízíme také dlouhodobé řešení – systémovou ochranu komerčních objektů, která zahrnuje kompletní zabezpečení proti škůdcům.

* K uplatnění záruky je nutné dodržet veškerá doporučení našeho technika

Jak vlastně vypadají?

Dospělci

 • Mol šatní je menší než zavíječi, rozpětí křídel má obvykle 8–10 mm
 • Křídla jsou jakoby ochlupená a krémová bez jakýchkoliv tmavých skvrn

Housenky

 • Tělo o délce 5–8 mm bývá světle bledě smetanové, hlava a hrudní štítek tmavě hnědé
 • Housenky těchto molů si vytváří kolem těla schránku z jemných vláken

Životní cyklus

Mol šatní prochází proměnou dokonalou se stádiem kukly. Dospělec obvykle žije 14 dní. Celý vývoj může v závislosti na teplotních podmínkách trvat i 95–150 dní.

Samička klade až 50 vajíček přímo na textil. Z vajíčka se za 4–10 dní vylíhne housenka, která se 5× svléká. Za dalších 35–45 dní se zakuklí a nakonec se po 10–20 dnech vylíhne dospělec.

Kde na ně narazíte?

Mol šatní preferuje teplá, vlhčí a tmavá místa – nejčastěji ho proto najdete uvnitř šatních skříní, ve skladech textilií a na dalších podobných místech.

Čím se živí?

Hlavní část potravy molů šatních tvoří vlna, peří, surová kůže, textilie, kožešiny a čalounění na nábytku. Syntetickou nebo bavlněnou směsí se mohou živit, pokud obsahují vlnu.

Jak přesně škodí?

U mola šatního škodí pouze housenky, které se živí na uskladněných textiliích a jiných organických materiálech (vlna, kožešiny a další). Dochází tak k poškozování jejich pevnosti a struktury. Při větším zamoření může dojít i k úplnému zničení napadeného materiálu.

Jsou nebezpeční?

Mol šatní znehodnocuje textilie svými výkaly, pavučinkami, které produkují housenky, a jejich okusem. Napadený textil už není možné nosit ani dále zpracovat, a vznikají tak nemalé škody.

Typické znaky zamoření

 • Prožrané díry v oblečení či organickém materiálu
 • Přímo viditelné housenky nebo dospělci

Víte, že:

 • při jakémkoli vyrušení se housenka mola schová zpátky do své schránky z jemných vláken? Proto je obtížné ji objevit na napadeném textilu.

Jak na prevenci proti molům

 • Udržujte veškeré šaty a kožešiny čisté
 • Šatníky a skříně často větrejte
 • Materiály skladujte v neprodyšných obalech
 • Pečlivě kontrolujte nové textilie a materiály

Našim klientům se jako preventivní opatření proti molům osvědčily také feromonové lapače (ideální pro firmy) a přírodní odpuzovače (například sušená levandule nebo pelyněk, které jsou vhodnější spíše do domácností).

Máme kompletní řešení

Zaměřujeme se na hubení šatních molů i preventivní opatření proti těmto hmyzím škůdcům

Přijedeme co nejdříve

S hubením molů začneme co nejdříve, abychom zabránili dalším škodám na materiálech

Rádi poradíme

Pomůžeme vám ochránit domácnost nebo firmu proti budoucímu rozšíření molů

Ceník

Služba
Cena (bez DPH)
Cena (s DPH)
Cena za výjezd technika po Praze a v okresech Brno, Písek, Tábor, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Kroměříž, Uherské Hradiště, Zlín, Vsetín, Nový Jičín, Opava a Bruntál
690 Kč
835 Kč
Marný výjezd (bez zásahu)
990 Kč
1 198 Kč
Výškový příplatek (nad 4 m výšky)
1 650 Kč
1 997 Kč
Pohotovostní příplatek (o víkendech, státních svátcích a v nočních hodinách)
330 Kč
399 Kč
Výjezd mimo Prahu a okresy Brno, Písek, Tábor, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Kroměříž, Uherské Hradiště, Zlín, Vsetín, Nový Jičín, Opava a Bruntál (platí se za cestu tam i zpět)
8 Kč/km
10 Kč/km
Služba
Objekt
Cena (bez DPH)
Cena (s DPH)
Poznámka
Předpokládaný počet zásahů
Likvidace molů
Byt
810 Kč
980 Kč
Včetně postřiku a lepových pastí
2
Hotel
Od 1 810 Kč
Od 2 190 Kč
Včetně lepových pastí
2
Sklad
Od 7 810 Kč
Od 9 450 Kč
Včetně monitorovacích prostředků
2

Veškeré uvedené ceny jsou pouze orientační. Konečnou cenu vám vždy sdělí technik ještě před zahájením zásahu. Ke každému zásahu je nutné připočítat cenu za výjezd. Záruku poskytujeme pouze při dodržení pokynů technika a počtu doporučených zásahů. Ceny obsahují materiál i práci.

Služba

Hubení molů šatních do 2–3 dnů

Odborně provedená dezinsekce za výhodnější cenu pro domácnosti i firmy všech velikostí. S hubením hmyzích škůdců u vás nejčastěji začneme do 2–3 dnů od objednání.

Cena dle ceníku
Nezávazně poptat
Služba

Hubení molů šatních do 24 hod.

Optimální řešení pro všechny, kteří se chtějí zbavit škůdců v nejkratší možné době. Náš odborník na hubení molů za vámi přijede do 24 hod. od objednání.

Cena dle ceníku + 968 Kč s DPH
Nezávazně poptat
Hubení molů
Škůdci Systémová ochrana Dezinfekce Vyklízení Články Kontakt