Třída: pavoukovci (Arachnida)Pavouci na fasádách domů

Ochráníme vaše nemovitosti před pavouky na fasádách. Nejčastěji si na omítkách splétají pavučiny Cedivečky zápřední (Dictyna civica), proti kterým používáme osvědčené insekticidy s dlouhodobým odpuzujícím účinkem.

Jak ochráníme vaše fasády?

Mechanicky odstraníme z vaší fasády veškeré pavučiny i nečistoty. Nejčastěji k tomu používáme obyčejné úklidové pomůcky a vysokotlaký čistič. Díky horolezeckému vybavení se dostaneme i do velkých výšek a hůře dostupných míst.

Následně zajistíme postřik reziduálním insekticidem, který pavouky odpuzuje. Ze zkušeností od našich zákazníků víme, že dobře ošetřená fasáda vydrží bez pavouků několik měsíců. Navíc je nesmývá déšť a jsou vhodné i na obytné domy.

Jak cedivečku zápřední poznáte?

Tento malý pavouk dorůstá velikosti 2,5–3,5 mm. Má spíše nevýrazné zbarvení. Hlavohruď bývá tmavě hnědá se světlým pruhem uprostřed a zadeček tmavě šedý se světlou kresbou po stranách. Končetiny má tmavě rezavé s náznaky proužků.

Cedivečka zápřední splétá pavučiny velké přibližně 5 cm s komůrkou uprostřed, ve které pavouk sídlí. Okolo centrální části jsou speciální paprsčitě uspořádaná vlákna obalená tenkým vlášením, které výrazně lepí.

Díky tomu pavučiny cedivečky úspěšně zachycují kořist. Zároveň se na nich ale usazují nečistoty a prach – pavučiny proto tmavnou a zejména na světlých fasádách jsou výrazně vidět.

Životní cyklus

Samičky kladou do kokonu průměrně 30 vajíček. Na rozdíl od většiny pavouků samec cedivečky v tomto období aktivně chrání samice a žije v jejich blízkosti. Přes zimní období hibernují v otvorech v omítce, kde mohou přežít i při silných mrazech.

Kde se zabydlely

Nejčastěji se cedivečky zápřední vyskytují na fasádách domů a to zejména v centrech teplejších měst. Vyhledává především suchá a vyhřátá místa. Pavučiny si také často staví poblíž světelného zdroje (pouliční lampy, reklamní poutače), který zaručuje přísun potravy a tepla.

Naopak je nenajdete v domácnostech a ve volné přírodě se vyskytují spíše výjimečně (na území ČR např. na mostních konstrukcích či na plotech). Ve Středomoří (místo původního výskytu) ji ale můžete potkat třeba i na skalách.

Na čem si pochutnávají

Cedivečky jsou dravci, kteří se živí drobným hmyzem, jako jsou mouchy, octomilky, noční motýli, komáři nebo okřídlení mravenci.

Jak vlastně škodí?

Škodí zejména tvorbou pavučinek, které vypadají neesteticky a v případě restaurací nebo třeba hotelů mohou navíc odrazovat zákazníky. Nečistá fasáda plná pavučin a zbytků hmyzu může také způsobovat alergie.

Pavučiny se nachází často na předělu střech, pod římsami nebo parapety, u oken a dveří či na štukované omítce, která pavoukům poskytuje ochranu před povětrnostními podmínkami.

Škodí i lidem?

Zejména pro arachnofobiky a alergiky představuje napadení budovy pavouky závažný problém.

Tipy pro účinnou prevenci

 • Hladká omítka minimalizuje množství úkrytů a špatně se na ní pavoukům staví sítě
 • Na tmavých fasádách jsou pavučiny méně vidět než na světlých
 • Nízkotlaké sodíkové výbojky méně přitahují hmyz

Doporučujeme také zvážit přemístění nebo odstranění nočního osvětlení v okolí budov. Pavouci si totiž staví hnízda právě v jejich blízkosti kvůli hmyzu, který světlo přitahuje.

Rozsáhlé zkušenosti

Víme, jak ochránit fasády malých i velkých budov proti pavoukům

Dlouhodobá účinnost

Používáme kvalitní a bezpečné přípravky s dlouhodobou účinností

Kompletní služby

Zajišťujeme ochranu proti pavoukům na fasádách i v interiérech

Ceník

Cenová skupina škůdců
Cena za zásah v podporovaných okresech (bez DPH)
Cena za zásah v podporovaných okresech (včetně DPH)
1. Skupina (Vosa obecná, Rybenka domácí, Pisivky)
2 100 Kč
2 541 Kč
2. Skupina (Potkan obecný, Myš domácí, Krysa obecná, Hraboš polní, Blechy, Klíšťák holubí, Mravenec obecný, Mravenec faraon, Sršeň obecná, Šváb obecný, Šváb americký, Rus domácí, Cvrček domácí, Koutule, Octomilky, Pavouci v interiérech, Kožojed obecný, Kožojed skvrnitý, Mol šatní, Mol kožešinový)
2 500 Kč
3 025 Kč
3. Skupina (Štěnice domácí, Klíště obecné, Bzučivky a masařky, Slunilka pokojová, Moucha domácí, Pavouci na fasádách domů, Koronavirus, Plísně, Rušník muzejní, Rušník diviznový, Červotoč chlebový, Lesák skladištní, Potemník skladištní, Zavíječ moučný, Zavíječ paprikový, Komáři rodu Culex, Komáři rodu Aedes)
Podle ceníků (viz níže), nebo individuálně
Podle ceníků (viz níže), nebo individuálně
Doprava ve vybraných lokalitách zdarma. Pro více informací volejte 771 234 144.
Služba
Cena (bez DPH)
Cena (s DPH)
Expresní příplatek za výjezd do 12 hodin od potvrzení objednávky
800 Kč
968,00 Kč
Marný výjezd (bez zásahu)
1 500 Kč
1 815 Kč
Výškový příplatek (nad 4 m výšky)
1 650 Kč
1 996,50 Kč
Pohotovostní příplatek (o víkendech, státních svátcích a v nočních hodinách)
od 500 Kč
od 605 Kč
Doprava ve vybraných lokalitách zdarma. Pro více informací volejte 771 234 144. Za výjezd mimo tyto lokality se platí za cestu tam i zpět.
od 8 Kč/km
od 9,68 Kč/km

Veškeré uvedené ceny jsou pouze orientační. Konečnou cenu vám vždy sdělí technik ještě před zahájením zásahu. Ceny obsahují materiál i práci.

Nezávazně poptat

Vyplňte prosím následující formulář nebo nám rovnou zavolejte na:

771 234 144

  [honeypot your-url move-inline-css:true id:your-url nomessage:true]

  Naše stránky chrání reCAPTCHA od Googlu (ochrana soukromí a smluvní podmínky)

  Děkujeme!

  Poptávka byla odeslána a my se vám co nejdříve ozveme zpět

  ošetření fasád
  Škůdci Systémová ochrana Dezinfekce Vyklízení Články Kontakt