Vespa crabroSršeň obecná

Zajistíme rychlou a bezpečnou likvidaci každého sršního hnízda. Využíváme ověřené postřiky a popraše, které vynikají okamžitým účinkem. Máme za sebou tisíce úspěšně zlikvidovaných hnízd. Většinu zásahů navíc stihneme do několika málo hodin od objednání.

Zbavte se sršňů rychle a bezpečně

Zaměřujeme se na profesionální likvidace sršních hnízd. Nejčastěji zajišťujeme hubení sršňů v zahradách, na půdách, střechách a dalších podobných místech.

Překážkou pro nás nejsou ani obtížně dostupná hnízda a zásahy ve výškách. Při práci na střechách nebo třeba ve stromech využíváme plošiny či horolezecké vybavení (nemusí být dostupné v expresní variantě).

Hnízda likvidujeme po celé ČR i o víkendech a svátcích. Samozřejmě zajišťujeme také hubení vos a likvidaci vosích hnízd.

Jak poznáte sršně obecné

  • Jsou větší a mohutnější než vosy
  • Délka těla: královny 3,5 cm, samci a dělnice 2–2,5 cm
  • Tělo je zbarveno v kombinaci červenožlutočerné
  • První zadečkový článek je červenohnědý
  • Ostatní články jsou žluté s černými pruhy různé šířky

Pro obranu využívá žihadlo s jedovým sáčkem. Na rozdíl od včel mohou sršni bodat opakovaně, protože jejich žihadlo nemá tzv. zpětné háčky.

Životní cyklus

Sršeň obecná je sociální hmyz, který žije ve velkých koloniích čítajících až 1 200 jedinců. Tyto kolonie se na podzim rozpadají a většina jejich členů zahyne. Nové sršní hnízdo postaví další rok mladé oplodněné samice (královny), které jako jediné přečkávají zimu.

Do nového hnízda následně začnou klást vajíčka, ze kterých se po 7–10 dnech líhnou larvy. Za další 1–2 týdny se larvy zakuklí a po 1–2 týdnech přemění v dospělé dělnice. Po vylíhnutí prvních dělnic jim královna přenechá veškerou péči o larvy i stavbu hnízda.

Dělnice se nemohou rozmnožovat. Zimu přežívají jen oplodněné mladé samičky, které se na podzim líhnou z vajíček společně se samci.

Místo výskytu

Sršni si nejčastěji staví hnízda v dutinách stromů, na půdách nebo ve stájích. Hnízda mohou být poměrně velká (až 80 cm v průměru).

Čím se živí

Hlavní část potravy sršňů tvoří proteiny (jiný hmyz) a cukry obsahující minerální látky (nektar z květin, zralé ovoce, limonáda nebo třeba pivo).

Jak škodí

Sršni obtěžují svou přítomností člověka v místech, kde bydlí (rodinné a bytové domy) nebo kde tráví volný čas (chaty, restaurace, veřejná prostranství). Největší problémy způsobuje tento létající hmyz v letních teplých měsících, pokud dojde k jeho přemnožení.

Jsou nebezpeční

Bodnutí od sršně je bolestivé, ale pro většinu lidí nepředstavuje vážnější nebezpečí. Rizikovou skupinou jsou však alergické osoby, u kterých může vyvolat vážnější reakci.

TIP: Přečtěte si náš článek Jak najít vosí nebo sršní hnízdo.

5 tipů proti sršňům

  • Utěsněte všechny prostupy do domu (zabráníte tak vlétání sršňů a vytváření hnízd)
  • Veškeré zbytky potravin co nejdříve vyhazujte do uzavíratelných nádob
  • Dodržujte pravidelný úklid a dohlédněte na odvoz plných popelnic
  • Nenechávejte volně dostupné zbytky jídla ani sklenice s pitím
  • Zvažte používání lepových pastí či ochranných sítí do oken

Repelenty proti sršňům nepomáhají. Tito škůdci totiž nejdou primárně na člověka, ale na sladké věci v jeho okolí. Bodnutí je tak většinou pouze obrannou reakcí v případech, kdy se cítí ohroženi.

Jak na SMS objednání

Nejjednodušší způsob, jak si objednat likvidaci sršního hnízda, je poslat na číslo 608 823 309 SMS zprávu ve tvaru: SRŠNI, vaše celá adresa, váš telefon.

Pokud se hnízdo nachází na špatně přístupném místě a bude nutné použít horolezeckou techniku, připojte na konec zprávy heslo HOROLEZEC (nemusí být dostupné v expresní variantě).

Víme, jak na hnízda

Při hubení sršňů využíváme osvědčené insekticidy, které působí velmi rychle a spolehlivě.

Neztrácíme čas

Odstranění sršního hnízda vyřešíme v nejbližším termínu, který vám bude vyhovovat.

Myslíme na prevenci

Ukážeme vám, jak zabránit sršňům, aby si u vás postavili další hnízdo.

Ceník

Služba
Cena (bez DPH)
Cena (s DPH)
Cena za výjezd technika po Praze a v okresech Brno, Písek, Tábor, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Kroměříž, Uherské Hradiště, Zlín, Vsetín, Nový Jičín, Opava a Bruntál
690 Kč
835 Kč
Marný výjezd (bez zásahu)
990 Kč
1 198 Kč
Výškový příplatek (nad 4 m výšky)
1 650 Kč
1 997 Kč
Pohotovostní příplatek (o víkendech, státních svátcích a v nočních hodinách)
330 Kč
399 Kč
Výjezd mimo Prahu a okresy Brno, Písek, Tábor, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Kroměříž, Uherské Hradiště, Zlín, Vsetín, Nový Jičín, Opava a Bruntál (platí se za cestu tam i zpět)
8 Kč/km
10 Kč/km
Služba
Cena za hnízdo (bez DPH)
Cena za hnízdo (s DPH)
Předpokládaný počet zásahů
Likvidace vosího/sršního hnízda
960 Kč
1 162 Kč
1
Příplatek za víkend a svátky
330 Kč
399 Kč
1

Veškeré uvedené ceny jsou pouze orientační. Konečnou cenu vám vždy sdělí technik ještě před zahájením zásahu. Ke každému zásahu je nutné připočítat cenu za výjezd. Záruku poskytujeme pouze při dodržení pokynů technika a počtu doporučených zásahů. Ceny obsahují materiál i práci. Pokud je nutné využít horolezeckou techniku nebo plošinu, bude cena přibližně dvojnásobná.

Služba

Hubení sršňů do 24 hod.

Osvědčené řešení pro bezpečnou likvidaci sršní v budovách a jejich okolí. Návštěva technika obvykle proběhne do 24 hodin od objednání.

Cena dle ceníku
Nezávazně poptat
Služba

Hubení sršňů v ten samý den

Expresní varianta pro rodinné domy, restaurace, hotely a všechny, kteří nechtějí čekat. Návštěva technika proběhne do 2–3 hod. od objednání.

Cena dle ceníku + 968 Kč s DPH
Nezávazně poptat
Likvidace sršních hnízd
Škůdci Systémová ochrana Dezinfekce Vyklízení Články Kontakt