Preventivní opatření proti myším, krysám a potkanům

2. 5. 2013

Potřebujete svůj dům zabezpečit proti myším, krysám a potkanům? Bojovali jste s hlodavci před několika měsíci a rozhodně si to nechcete zopakovat? Máme pro vás dobrou radu – nepodceňujte preventivní opatření a zabouchněte hlodavcům dveře před nosem.

Ochráníme vaše zdraví i majetek před hlodavci

VOLEJTE 771 234 144 z mobilu kliknutím ZDE

Jak ochránit dům před hlodavci?

  1. Proveďte důkladnou kontrolu vnější části domu. Hledejte drobné skulinky, díry a praskliny, které jsou pro hlodavce vstupenkou do vašeho domu. Pozornost věnujte také místům, kudy jsou do domu zavedené rozvody vody, plynu, elektřiny a kanalizace. Zkontrolujte rovněž všechna okna, dveře i stěny mezi obytnými prostory a sklepem nebo půdou.
  2. Všechny nalezené skulinky, díry a praskliny pečlivě utěsněte. K zaslepení používejte beton s roztlučeným sklem nebo husté železné pletivo s co nejmenšími oky. Drobná myš totiž proleze i skulinkou o velikosti menší než 1 cm.
  3. Větrací otvory do spíže, kuchyně, koupelny nebo třeba sklepa opatřete hustým a odolným pletivem, které hlodavci neprokousají. Opravte také poškozené zdivo a oplechujte spodní části venkovních dveří, pokud jsou poškozené.
  4. Postarejte se, aby hlodavci neměli volný přístup k potravě. Myši, krysy nebo potkany totiž nejvíce lákají domy, kde se snadno dostanou k jídlu. Obvykle stačí skladovat potraviny mimo jejich dosah, pravidelně uklízet, udržovat pořádek v okolí domu a vyhazovat odpadky do uzavíratelných nádob.
  5. Nezapomeňte také zavírat vstupní dveře a okna v přízemí. Pokud máte v okolí domu větší množství nepořádku, nechte jej vyklidit a odvézt. Hromady nejrůznějších věcí a materiálů se totiž často stávají oblíbeným útočištěm hlodavců. Jako doplňující preventivní opatření můžete vyzkoušet elektronický odpuzovač.

Stejným způsobem lze postupovat při preventivním zabezpečování garáží, přístavků, chat i chalup.

Postaráme se za vás o kompletní ochranu objektu proti škůdcům

VOLEJTE 771 234 144 z mobilu kliknutím ZDE

Proč je to důležité?

Nepodceňujte preventivní opatření proti hlodavcům. Díky zabezpečení vašeho domu se myši, krysy ani potkani do objektu pravděpodobně nedostanou – nemusíte se tak obávat nemocí, které hlodavci přenáší, ani jejich výkalů. Prevence je také vždy levnější než deratizace. Výše uvedená opatření proto doporučujeme dodržovat u všech rodinných i bytových domů.

A co firmy?

Preventivní ochrana firemních objektů je časově a finančně náročnější. Některé moderní restaurace, hotely, úřady, školy, objekty sociálních služeb, nemocnice i společnosti proto využívají integrované systémy ochrany proti škůdcům. Díky tomu výrazně snižují riziko, že dojde k rozšíření hlodavců a ohrožení pověsti firmy. Potravinářské provozy také často využívají naše poradenství v rámci HACCP.

Kdy začít?

Preventivní kontroly domu si naplánujte na začátek podzimu a první jarní týdny. Právě v tomto období se totiž hlodavci začínají stěhovat blíž k lidem. Zároveň je vhodné vše překontrolovat také v případech, kdy škůdci proniknou do objektu. Podle našich zkušeností ale zabetonované škvíry a přístupové cestičky hlodavce obvykle přesvědčí, aby šli hledat štěstí o dům dál.

Pokud máte nějaké dotazy k preventivní ochraně proti hlodavcům

VOLEJTE 771 234 144 z mobilu kliknutím ZDE