Štěnice a její kousnutí

Probouzíte se s červenými štípanci na rukou, nohách a zádech? Máte podezření, že se u vás zabydlely štěnice? Malé červené kousnutí, které ráno objevíte na své kůži, ještě nemusí být od tohoto „upířího“ škůdce. Pokud chcete zjistit, zda na vás po nocích hodují štěnice, pusťte se do čtení následujícího článku.

Zajišťujeme hubení štěnic – kdekoli po ČR a se zárukou

VOLEJTE 771 234 144 z mobilu kliknutím ZDE

Jak poznat kousnutí od štěnice?

Na první pohled se kousnutí štěnice podobá bodnutí od komára. Někdy může způsobit alergickou reakci – po štípnutí kůže zčervená a mírně nateče. Většině lidí taková skvrna během chvilky zmizí, citliví jedinci ji mohou mít celé měsíce. To samé platí pro její velikost, která má v průměru několik milimetrů až centimetrů.

Kousnutí štěnice domácí

Kousnutí štěnice připomíná poštípání od komára (červené štípance na nohách, rukách a obličeji)

Štípance od štěnice domácí mohou být různé. U některých lidí k alergické reakci nedochází, u jiných může být i velmi výrazná (viz foto).

Pokud však na kousnutí štěnic nejste alergičtí, nemusí se štípance vůbec projevit. Můžete tak mít doma štěnice a všimnete si jich až po masivním rozmnožení.

Jinými slovy: pokud se opakovaně probouzíte se štípanci, které jste před usnutím neměli, zkontrolujte výskyt štěnic podle následujícího postupu.

Víte, že:

Máte na kůži štípance, které vypadají jako od štěnic?

VOLEJTE 771 234 144 z mobilu kliknutím ZDE

„Opravdu mám doma štěnice?“

Ani odborníci a dermatologové spolehlivě nepoznají, zda je kousnutí od štěnice či jiného hmyzu. Jasným důkazem je proto až objevení dospělé štěnice (viz obrázek). Přítomnost těchto škůdců někdy prozradí také jejich trus – hnědočervené skvrnky, které po kontaktu s vodou zčervenají. Štěnice nejčastěji zanechávají výkaly na povlečení nebo poblíž svého úkrytu.

Fotografie štěnic

Dospělé štěnice jsou asi 5 mm velké, mají rezaté zbarvení a ploché tělo. Nelétají ani neskáčou.

Jak najít štěnice? Důkladně prohledejte místa, kde se obvykle ukrývají – postele, matrace, noční stolky, podlahové lišty, obrazy, různé štěrbiny a tmavá místa. Hnízda štěnic mohou být prakticky kdekoli v místnosti. Můžete také počkat do noci, nečekaně rozsvítit a sledovat bílé povrchy, zda neuvidíte štěnice prchající do úkrytu.

TIP: Podívejte se na fotografie štěnic, které najdete v našem článku jak vypadá štěnice – foto ve vysokém rozlišení.

„Jsou to štěnice. Co mám dělat?“

Štěnic a jejich kousnutí se zbavíte přibližně za čtyři až šest týdnů. Pokud si opravdu chcete ušetřit spoustu starostí, přeskočte všechny pokusy o likvidaci štěnic vlastními silami. V Adeře totiž známe hned několik přípravků, které tyto škůdce zaručeně vyhubí.

Máte doma štěnice? Zajistíme jejich kompletní likvidaci. Rychle, bezpečně, spolehlivě.

VOLEJTE 771 234 144 z mobilu kliknutím ZDE