Štěnice a úskalí jejich likvidace

Štěnice jsou velké jen několik málo milimetrů. Přesto patří mezi nepříjemné škůdce. Mají tuhý kořínek a svou kůži neprodají lacino. Likvidace štěnic je kvůli tomu náročným úkolem pro odborníky a někdy se může i nepříjemně zkomplikovat. Na co byste si měli dát pozor?

Zbavte se štěnic rychle, bezpečně a spolehlivě

VOLEJTE 771 234 144 z mobilu kliknutím ZDE

Trus štěnice můžete snadno zaměnit s jinými nečistotami

Trus štěnice vypadá jako malé černohnědé skvrnky. Obvykle jej najdete na povlečení a poblíž míst, která mají štěnice rády.

Tyto skvrnky však mohou mít různý původ a pro objektivní posouzení výskytu štěnice bohužel nestačí. Stejně neprůkazná bývají i kousnutí od štěnic. Jasným důkazem o přítomnosti štěnic je až nalezení dospělého jedince.

Mrtvá štěnice porovnání velikosti štěnice oproti prstu

Fotografie mrtvé štěnice v porovnání s nehtem na prstu, další obrázky štěnic najdete v našem článku jak vypadá štěnice – foto ve vysokém rozlišení

Štěnice se při úklidu mohou rozšířit do okolních pokojů

Před samotnou dezinsekcí štěnic doporučujeme provést pečlivý úklid (zejména v pokojích, kde spíte).

Nezapomeňte, že štěnice se mohou rozšířit i do okolních místností – proto přenášejte prádlo do pračky opatrně a vyhoďte jak sáček z vysavače, tak igelitové pytle.

Zajišťujeme deratizace štěnic se zárukou úspěšného vyhubení

VOLEJTE 771 234 144 z mobilu kliknutím ZDE

Volně prodejné přípravky mohou deratizaci štěnic zkomplikovat

Domácnostní přípravky na deratizaci štěnic se dají koupit i v běžných obchodech. Škůdci jsou ale proti účinným látkám v těchto přípravcích obvykle rezistentní. Volně prodejné přípravky tak fungují pouze dráždivě, což vede k rozšíření hmyzu do okolí.

Dezinsekce je kvůli tomu nutné provést i v okolních prostorách. A s tím roste i cena a složitost deratizace štěnic.

V obytných domech je nutné ošetřit i okolní byty

Pokud máte štěnice v bytě, bude pravděpodobně nutné ošetřit i okolní jednotky. V opačném případě se totiž štěnice jen přesunou k sousedům a po čase zase vrátí zpátky. Pokud vaši sousedé odmítnou („já přece doma žádné brouky nemám“), možná se štěnic a jejich trusu nikdy nezbavíte.

Štěnice jsou velké pouze několik málo milimetrů

Velikost dospělých štěnic se pohybuje od 3 do 8 mm. Jejich vajíčka a nejmladší larvy jsou ještě menší (cca 1 mm). Na rozdíl od švábů nebo jiných škůdců je proto snadno přehlédnete. Zároveň bude složitější štěnice mechanicky zlikvidovat (vysát, rozmáčknout).

Na štěnice platí důkladná dezinsekce

Ve skutečnosti není deratizace štěnice domácí tak složitá, jak vypadá. Existují totiž technologie a postupy, které se osvědčily u mnoha našich klientů a mohou tyto škůdce vyhubit i u vás.

Zdarma a nezávazně vám poradíme, jak na štěnice

VOLEJTE 771 234 144 z mobilu kliknutím ZDE