Hubení lezoucího a létajícího hmyzu se věnujeme od roku 2000. Méně známé, ale poměrně rozšířené koutule umíme zlikvidovat rychle a spolehlivě. Pomáháme v domácnostech i firmách, ručíme za úspěšné vyhubení škůdců a nabízíme expresní zásahy do 24 hodin.
Lidé často koutule označují jako koupelnové nebo žlábkové mouchy. My je známe jako poměrně častého a nepříjemného škůdce, kterého však umíme odborně zlikvidovat.
Zajišťujeme kompletní hubení koutulí v obytných i komerčních objektech. Využíváme profesionální přípravky s vysokou účinností.
Na úspěšné hubení koutulí poskytujeme záruku*. Navíc máme zkušenosti se specifickou likvidací hmyzu v potravinářských provozech.
Klientům také pomáháme zavádět preventivní opatření, která zabrání opětovnému rozšíření škůdců v objektu.
TIP: Pro restaurace, hotely a další firemní provozy doporučujeme systémovou ochranu pro firmy.
* Záruku poskytujeme pouze při dodržení pokynů technika a počtu doporučených zásahů.
Dospělci mají tělo velké 3–5 mm celé pokryté jemnými chloupky. Zejména hlava bývá velmi chlupatá. Mají výrazná dlouhá článkovaná tykadla, která jsou mírně zahnutá do stran.
Na křídlech je také jasně vidět jednoduchá žilnatina (rovné žilky). Křídla bývají vzhledem k tělu poměrně velká. V klidu je mají koutule složené nad zadečkem.
Larvy jsou hubené a velmi aktivní housenky o velikosti 5–10 mm s bílo-krémovým zbarvením. Hlavička bývá tmavěji zbarvená a užší než zbytek těla. Na těle mají larvy jemné chloupky a patrné článkování.
Kukly bývají menší, ale zavalitější než housenky. Jejich hlavová část je velmi výrazná a tmavě zbarvená. Tělo mají článkované a se zúžením ke konci.
Koutule prochází proměnou dokonalou se stádiem kukly. Samička klade vajíčka na vlhký podklad v kanalizaci a potrubí. Celý cyklus od vajíčka po dospělce trvá 16 dní (při teplotě 22 °C).
Vývoj probíhá při teplotách od 18 do 30 °C. Délka života dospělce bývá průměrně 10 dnů.
U koutulí, které jsou původem z České republiky, nejsou známá žádná zdravotní rizika pro člověka (nesají krev na lidech, ani zvířatech). Z jejich přítomnosti však vyplývá, že mohou přenášet patogeny na povrchy, kde sedají. Při větším výskytu koutulí se také mohou objevit alergické reakce způsobené jejich přítomností.
U druhu Clogmia albipunctata je prokázáno, že bývá původcem střevních, nosních a urogenitálních myiáz. Klade totiž vajíčka do těla lidí či zvířat, kde se následně vyvíjí housenky – k tomu však dochází pouze při masivním přemnožení tohoto škůdce, které v ČR nehrozí.
Využíváme osvědčené přípravky a postupy, které působí na všechna vývojová stádia koutulí.
Nabízíme expresní zásahy do 24 hodin. Klientům jsme k dispozici i o víkendech a svátcích.
Pomůžeme vám zavést preventivní opatření, která zabrání dalšímu rozšíření škůdců.
Veškeré uvedené ceny jsou pouze orientační. Konečnou cenu vám vždy sdělí technik ještě před zahájením zásahu. Záruku poskytujeme pouze při dodržení pokynů technika a počtu doporučených zásahů. Ceny obsahují materiál i práci.