Tinea pellionellaMol kožešinový

Máte obavy, že se u vás doma nebo ve firmě rozšířil mol kožešinový? Chcete se těchto škůdců zbavit dříve, než způsobí rozsáhlejší škody? Máme řešení pro domácnosti, obchody i sklady všech velikostí. Za úspěšné likvidace molů ručíme* a nabízíme i expresní zásahy do 24 hod.

Jak na moly kožešinové?

Mol kožešinový dokáže během krátké doby poškodit překvapivě velké množství textilií a podobných materiálů. Díky profesionální likvidaci se ale těchto škůdců můžete zbavit dříve, než způsobí vážnější škody – čím dříve s hubením začneme, tím více skladovaných produktů zachráníme.

Zásahy našich odborníků na dezinsekce bývají rychlé, důkladné a bezpečné. Zejména českým firmám tak pomáháme ušetřit nemalé peníze za zničené zásoby. Nejčastěji naše zkušenosti a profesionální vybavení nasazujeme proti škůdcům ve skladech, výrobních provozech a obchodech.

TIP: Součástí našich služeb může být také realizace preventivních opatření. Pomáháme vám tak výrazně snížit riziko opakovaného rozšíření molů. Nejčastěji instalujeme feromonové lapače a zajišťujeme kompletní systémovou ochranu pro firmy.

* K uplatnění záruky je nutné dodržet veškerá doporučení našeho technika

Jak přesně vypadá?

Mol kožešinový má křídla o rozpětí 8–10 mm (je menší než zavíječi). Na krémových křídlech, která jsou jakoby ochlupená, navíc bývají jemné tmavé skvrny.

Housenky tohoto škůdce mají světle bledě smetanové tělo o délce 5–8 mm. Hlava a hrudní štítek jsou tmavě hnědé. Kolem těla si vytváří schránku z jemných vláken.

Životní cyklus

 • Proměna je dokonalá se stádiem kukly, dospělý jedinec žije přibližně 14 dní
 • Samička klade až 50 vajíček přímo na textil, kde je uchytí lepivou hmotou
 • K vylíhnutí housenky z vajíčka dochází za 4–10 dní, následně se 5× svléká
 • Za 35–45 dní se housenka zakuklí a v tomto stádiu zůstává 10–20 dní

Celková délka vývoje od vajíčka po dospělce závisí na teplotních podmínkách a může trvat až 150 dní.

Místa výskytu

Moly kožešinové nejčastěji najdete na teplých, vlhčích a tmavých místech uvnitř šatních skříní nebo poblíž skladovaných materiálů – od potravy se totiž příliš nevzdalují.

Preferovaná potrava

 • Vlna
 • Peří
 • Surová kůže
 • Textilie
 • Kožešiny
 • Čalounění na nábytku

Jakým způsobem škodí?

Housenky mola kožešinového poškozují materiál, kterým se živí. Dochází tak ke snižování jeho pevnosti a vzniku typických malých dírek. Při větším zamoření mohou housenky textilie prakticky zničit.

 • Moli znehodnocují textilie také svými výkaly, pavučinkami a kuklami
 • Napadený materiál je nevhodný k dalšímu zpracování i nošení
 • Často je nutné jej vyhodit nebo nechat zlikvidovat

Jaké nebezpečí představují?

I mol kožešinový může být nosičem patogenních mikroorganismů – není to ale příliš časté. Pro lidské zdraví tak není primárně nebezpečný.

Jak poznat jejich přítomnost?

Jasným důkazem přítomnosti mola kožešinového jsou přímo viditelné housenky, dospělci nebo třeba prokousané díry v oblečení či organickém materiálu. Zároveň je užitečné vědět, že housenka při sebemenším vyrušení zaleze do své schránky. Proto je někdy obtížné ji na textilu objevit.

Jak na prevenci?

V domácích podmínkách je nejdůležitější udržovat šaty a kožešiny čisté. Zároveň doporučujeme častěji větrat šatní skříně a rozmístit v nich usušenou levanduli, pelyněk nebo jiné odpuzovače molů.

Ve skladech, obchodech a výrobních provozech se vyplatí rozmístit feromonové lapače. Neméně důležité je skladovat textilie v neprodyšných obalech a pečlivě kontrolovat nově naskladněné materiály.

Chráníme vaše podnikání

Pomáháme firmám ochránit skladované materiály i výrobky před napadením od molů

Ručíme za vyhubení molů

Při dodržení veškerých pokynů našich techniků ručíme za úspěšnou likvidaci škůdců

Bezpečnost na prvním místě

Při hubení hmyzu používáme výhradně schválené, bezpečné a osvědčené přípravky

Ceník

Cenová skupina škůdců
Cena za zásah v podporovaných okresech (bez DPH)
Cena za zásah v podporovaných okresech (včetně DPH)
1. Skupina (Vosa obecná, Rybenka domácí, Pisivky)
2 500 Kč
3 025 Kč
2. Skupina (Potkan obecný, Myš domácí, Krysa obecná, Hraboš polní, Blechy, Klíšťák holubí, Mravenec obecný, Mravenec faraon, Sršeň obecná, Šváb obecný, Šváb americký, Rus domácí, Cvrček domácí, Koutule, Octomilky, Pavouci v interiérech, Kožojed obecný, Kožojed skvrnitý, Mol šatní, Mol kožešinový)
2 500 Kč
3 025 Kč
3. Skupina (Štěnice domácí, Klíště obecné, Bzučivky a masařky, Slunilka pokojová, Moucha domácí, Pavouci na fasádách domů, Koronavirus, Plísně, Rušník muzejní, Rušník diviznový, Červotoč chlebový, Lesák skladištní, Potemník skladištní, Zavíječ moučný, Zavíječ paprikový, Komáři rodu Culex, Komáři rodu Aedes)
Podle ceníků (viz níže), nebo individuálně
Podle ceníků (viz níže), nebo individuálně
K zásahu je nutné připočítat cenu dopravy. Ve vybraných lokalitách je doprava 200 Kč (cena bez DPH), za výjezd mimo tyto lokality se platí za cestu tam i zpět od 8 Kč/ km (cena bez DPH). Pro více informací volejte 771 234 144.
Služba
Cena (bez DPH)
Cena (s DPH)
Expresní příplatek za výjezd do 12 hodin od potvrzení objednávky
800 Kč
968,00 Kč
Marný výjezd (bez zásahu)
1 500 Kč
1 815 Kč
Výškový příplatek (nad 4 m výšky)
1 650 Kč
1 996,50 Kč
Pohotovostní příplatek (o víkendech, státních svátcích a v nočních hodinách)
od 500 Kč
od 605 Kč

Veškeré uvedené ceny jsou pouze orientační. Konečnou cenu vám vždy sdělí technik ještě před zahájením zásahu. Záruku poskytujeme pouze při dodržení pokynů technika a počtu doporučených zásahů. Ceny obsahují materiál i práci.

Nezávazně poptat

hubení molů
Škůdci Systémová ochrana Dezinfekce Vyklízení Články Kontakt