Tinea pellionellaMol kožešinový

Máte obavy, že se u vás doma nebo ve firmě rozšířil mol kožešinový? Chcete se těchto škůdců zbavit dříve, než způsobí rozsáhlejší škody? Máme řešení pro domácnosti, obchody i sklady všech velikostí. Za úspěšné likvidace molů ručíme* a nabízíme i expresní zásahy do 24 hod.

Jak na moly kožešinové?

Mol kožešinový dokáže během krátké doby poškodit překvapivě velké množství textilií a podobných materiálů. Díky profesionální likvidaci se ale těchto škůdců můžete zbavit dříve, než způsobí vážnější škody – čím dříve s hubením začneme, tím více skladovaných produktů zachráníme.

Zásahy našich odborníků na dezinsekce bývají rychlé, důkladné a bezpečné. Zejména českým firmám tak pomáháme ušetřit nemalé peníze za zničené zásoby. Nejčastěji naše zkušenosti a profesionální vybavení nasazujeme proti škůdcům ve skladech, výrobních provozech a obchodech.

TIP: Součástí našich služeb může být také realizace preventivních opatření. Pomáháme vám tak výrazně snížit riziko opakovaného rozšíření molů. Nejčastěji instalujeme feromonové lapače a zajišťujeme kompletní systémovou ochranu pro firmy.

* K uplatnění záruky je nutné dodržet veškerá doporučení našeho technika

Jak přesně vypadá?

Mol kožešinový má křídla o rozpětí 8–10 mm (je menší než zavíječi). Na krémových křídlech, která jsou jakoby ochlupená, navíc bývají jemné tmavé skvrny.

Housenky tohoto škůdce mají světle bledě smetanové tělo o délce 5–8 mm. Hlava a hrudní štítek jsou tmavě hnědé. Kolem těla si vytváří schránku z jemných vláken.

Životní cyklus

 • Proměna je dokonalá se stádiem kukly, dospělý jedinec žije přibližně 14 dní
 • Samička klade až 50 vajíček přímo na textil, kde je uchytí lepivou hmotou
 • K vylíhnutí housenky z vajíčka dochází za 4–10 dní, následně se 5× svléká
 • Za 35–45 dní se housenka zakuklí a v tomto stádiu zůstává 10–20 dní

Celková délka vývoje od vajíčka po dospělce závisí na teplotních podmínkách a může trvat až 150 dní.

Místa výskytu

Moly kožešinové nejčastěji najdete na teplých, vlhčích a tmavých místech uvnitř šatních skříní nebo poblíž skladovaných materiálů – od potravy se totiž příliš nevzdalují.

Preferovaná potrava

 • Vlna
 • Peří
 • Surová kůže
 • Textilie
 • Kožešiny
 • Čalounění na nábytku

Jakým způsobem škodí?

Housenky mola kožešinového poškozují materiál, kterým se živí. Dochází tak ke snižování jeho pevnosti a vzniku typických malých dírek. Při větším zamoření mohou housenky textilie prakticky zničit.

 • Moli znehodnocují textilie také svými výkaly, pavučinkami a kuklami
 • Napadený materiál je nevhodný k dalšímu zpracování i nošení
 • Často je nutné jej vyhodit nebo nechat zlikvidovat

Jaké nebezpečí představují?

I mol kožešinový může být nosičem patogenních mikroorganismů – není to ale příliš časté. Pro lidské zdraví tak není primárně nebezpečný.

Jak poznat jejich přítomnost?

Jasným důkazem přítomnosti mola kožešinového jsou přímo viditelné housenky, dospělci nebo třeba prokousané díry v oblečení či organickém materiálu. Zároveň je užitečné vědět, že housenka při sebemenším vyrušení zaleze do své schránky. Proto je někdy obtížné ji na textilu objevit.

Jak na prevenci?

V domácích podmínkách je nejdůležitější udržovat šaty a kožešiny čisté. Zároveň doporučujeme častěji větrat šatní skříně a rozmístit v nich usušenou levanduli, pelyněk nebo jiné odpuzovače molů.

Ve skladech, obchodech a výrobních provozech se vyplatí rozmístit feromonové lapače. Neméně důležité je skladovat textilie v neprodyšných obalech a pečlivě kontrolovat nově naskladněné materiály.

Chráníme vaše podnikání

Pomáháme firmám ochránit skladované materiály i výrobky před napadením od molů

Ručíme za vyhubení molů

Při dodržení veškerých pokynů našich techniků ručíme za úspěšnou likvidaci škůdců

Bezpečnost na prvním místě

Při hubení hmyzu používáme výhradně schválené, bezpečné a osvědčené přípravky

Ceník

Služba
Cena (bez DPH)
Cena (s DPH)
Cena za výjezd technika po Praze a v okresech Brno, Písek, Tábor, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Kroměříž, Uherské Hradiště, Zlín, Vsetín, Nový Jičín, Opava a Bruntál
690 Kč
835 Kč
Marný výjezd (bez zásahu)
990 Kč
1 198 Kč
Výškový příplatek (nad 4 m výšky)
1 650 Kč
1 997 Kč
Pohotovostní příplatek (o víkendech, státních svátcích a v nočních hodinách)
330 Kč
399 Kč
Výjezd mimo Prahu a okresy Brno, Písek, Tábor, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Kroměříž, Uherské Hradiště, Zlín, Vsetín, Nový Jičín, Opava a Bruntál (platí se za cestu tam i zpět)
8 Kč/km
10 Kč/km
Služba
Objekt
Cena (bez DPH)
Cena (s DPH)
Poznámka
Předpokládaný počet zásahů
Likvidace molů
Byt
810 Kč
980 Kč
Včetně postřiku a lepových pastí
2
Hotel
Od 1 810 Kč
Od 2 190 Kč
Včetně lepových pastí
2
Sklad
Od 7 810 Kč
Od 9 450 Kč
Včetně monitorovacích prostředků
2

Veškeré uvedené ceny jsou pouze orientační. Konečnou cenu vám vždy sdělí technik ještě před zahájením zásahu. Ke každému zásahu je nutné připočítat cenu za výjezd. Záruku poskytujeme pouze při dodržení pokynů technika a počtu doporučených zásahů. Ceny obsahují materiál i práci.

Služba

Hubení molů kožešinových do 2–3 dnů

Odborně provedená dezinsekce za výhodnou cenu pro domácnosti i firmy všech velikostí. S hubením hmyzích škůdců u vás začneme do 2–3 dnů od objednání.

Cena dle ceníku
Nezávazně poptat
Služba

Hubení molů kožešinových do 24 hod.

Optimální řešení pro všechny, kteří se chtějí zbavit škůdců v nejkratší možné době. Náš odborník na hubení molů za vámi přijede do 24 hod.

Cena dle ceníku + 968 Kč s DPH
Nezávazně poptat
Hubení molů
Škůdci Systémová ochrana Dezinfekce Vyklízení Články Kontakt