Lasius nigerMravenec obecný

Máte na zahradě, u domu nebo v domě armádu mravenců? Pro firmy i domácnosti zajišťujeme jejich kompletní likvidaci. S garancí úspěšného vyhubení* a možností expresního zásahu do 24 hodin.

Jak se zbavit mravenců

Při hubení mravenců využíváme moderní přípravky, díky kterým jsou naše zásahy rychlé, bezpečné a vysoce účinné. Mravenců se proto obvykle zbavíte do tří týdnů a jejich hubení zabere jeden až dva zásahy.

Profesionální likvidace těchto škůdců nejčastěji provádíme v okolí rodinných domů, na zahradách, v bytech, rodinných domech, skladech a potravinářských provozech. Používáme při tom požerové nástrahy nebo bariérový postřik, který na tento hmyz spolehlivě zabírá.

Veškeré námi používané přípravky jsou při správném použití bezpečné pro člověka, domácí zvířata a přírodu. Navíc zabírají na dospělce i larvy a zaručí likvidaci celého hnízda mravenců.

* Pro poskytnutí záruky je nezbytné dodržovat veškerá doporučení našeho technika a dostat se do všech prostor objektu

Jak mravenci obecní vypadají?

  • Jedná se o klasického malého černého mravence
  • Hnízda mají nejčastější vně budov
  • Dělnice jsou velké 3–5 mm

Jasným důkazem přítomnosti mravenců je nález hnízd, která si velmi často staví v základech domů, mezi dlažbou chodníků a cest. Na nich jsou pak jasně viditelné hromádky ze zrnek písku, která vynáší při stavbě hnízd. Často můžeme také zahlédnout mravenčí cestičky.

Životní cyklus

Mravenec obecný je sociální hmyz, který žije ve velkých koloniích. V každé kolonii bývá pouze jedna plodná samice (matka). Ta je zároveň největším členem hnízda – měří až 10 mm a dožívá se 15–20 let.

V koloniích dále žijí sterilní samice (dělnice), které se starají o matku a žijí 2–3 roky. Nechybí ani samci (vojáci), kteří hynou po svatebním letu.

Proměna je dokonalá se stádiem kukly. Královna klade vajíčka na jaře a v létě. Celý cyklus od vajíčka do dospělce trvá dva měsíce (v závislosti na teplotě).

Kde se vyskytují?

Tyto mravence můžete najít prakticky na každé zahradě. Hnízda si staví pod kameny, dlažbou, kůrou stromu, ve skalkách nebo třeba pod mrtvým dřevem. Navíc bývají propojená podzemními chodbami. Někdy mají také výstup v trsu trávy, který slouží jako ochrana před deštěm a větrem.

Čím se živí?

Mravenec obecný je všežravec. Má rád sladké produkty obsahující cukr, medovici (výměšky mšic, které aktivně chová) nebo třeba malé druhy hmyzu (pisivky, pavouci).

Jak vlastně škodí?

Po přemnožení mohou poškozovat omítky, pronikat dovnitř domácností a kontaminovat skladované potraviny. Na zahrádkách je přítomnost mravenců nežádoucí, protože je s ní často spojený výskyt mšic.

TIP: Přípravky na hubení mravenců, které se prodávají v hobby marketech a běžných obchodech, raději nepoužívejte. Mravence totiž pouze zaženou, ale nevyhubí.

Prevence proti mravencům

  • Důkladně utěsněte dveře, okna i ostatní prostupy do budovy
  • Zabezpečte veškeré trhliny a skuliny na vnějších stěnách
  • Všechny potraviny skladujte v uzavíratelných obalech
  • Pravidelně uklízejte a vyhazujte zbytky potravin

Kompletní řešení

Zajistíme vyhubení celé kolonie – pokud se škůdců nezbavíte, žádné další zásahy neplatíte*.

Myslíme na bezpečnost

Vždy pracujeme tak, abychom neohrozili necílové druhy a zbytečně nezatěžovali přírodu.

Důkladná prevence

Klientům navíc radíme, jak zamezit dalšímu pronikání mravenců do objektu.

Ceník

Cenová skupina škůdců
Cena za zásah v podporovaných okresech (bez DPH)
Cena za zásah v podporovaných okresech (včetně DPH)
1. Skupina (Vosa obecná, Rybenka domácí, Pisivky)
2 500 Kč
3 025 Kč
2. Skupina (Potkan obecný, Myš domácí, Krysa obecná, Hraboš polní, Blechy, Klíšťák holubí, Mravenec obecný, Mravenec faraon, Sršeň obecná, Šváb obecný, Šváb americký, Rus domácí, Cvrček domácí, Koutule, Octomilky, Pavouci v interiérech, Kožojed obecný, Kožojed skvrnitý, Mol šatní, Mol kožešinový)
2 500 Kč
3 025 Kč
3. Skupina (Štěnice domácí, Klíště obecné, Bzučivky a masařky, Slunilka pokojová, Moucha domácí, Pavouci na fasádách domů, Koronavirus, Plísně, Rušník muzejní, Rušník diviznový, Červotoč chlebový, Lesák skladištní, Potemník skladištní, Zavíječ moučný, Zavíječ paprikový, Komáři rodu Culex, Komáři rodu Aedes)
Podle ceníků (viz níže), nebo individuálně
Podle ceníků (viz níže), nebo individuálně
K zásahu je nutné připočítat cenu dopravy. Ve vybraných lokalitách je doprava 200 Kč (cena bez DPH), za výjezd mimo tyto lokality se platí za cestu tam i zpět od 8 Kč/ km (cena bez DPH). Pro více informací volejte 771 234 144.
Služba
Cena (bez DPH)
Cena (s DPH)
Expresní příplatek za výjezd do 12 hodin od potvrzení objednávky
800 Kč
968,00 Kč
Marný výjezd (bez zásahu)
1 500 Kč
1 815 Kč
Výškový příplatek (nad 4 m výšky)
1 650 Kč
1 996,50 Kč
Pohotovostní příplatek (o víkendech, státních svátcích a v nočních hodinách)
od 500 Kč
od 605 Kč

Veškeré uvedené ceny jsou pouze orientační. Konečnou cenu vám vždy sdělí technik ještě před zahájením zásahu. Záruku poskytujeme pouze při dodržení pokynů technika a počtu doporučených zásahů. Ceny obsahují materiál i práci.

Nezávazně poptat

hubení mravenců
Škůdci Systémová ochrana Dezinfekce Vyklízení Články Kontakt