Lasius nigerMravenec obecný

Máte na zahradě, u domu nebo v domě armádu mravenců? Pro firmy i domácnosti zajišťujeme jejich kompletní likvidaci. S garancí úspěšného vyhubení* a možností expresního zásahu do 24 hodin.

Jak se zbavit mravenců

Při hubení mravenců využíváme moderní přípravky, díky kterým jsou naše zásahy rychlé, bezpečné a vysoce účinné. Mravenců se proto obvykle zbavíte do tří týdnů a jejich hubení zabere jeden až dva zásahy.

Profesionální likvidace těchto škůdců nejčastěji provádíme v okolí rodinných domů, na zahradách, v bytech, rodinných domech, skladech a potravinářských provozech. Používáme při tom požerové nástrahy nebo bariérový postřik, který na tento hmyz spolehlivě zabírá.

Veškeré námi používané přípravky jsou při správném použití bezpečné pro člověka, domácí zvířata a přírodu. Navíc zabírají na dospělce i larvy a zaručí likvidaci celého hnízda mravenců.

* Pro poskytnutí záruky je nezbytné dodržovat veškerá doporučení našeho technika a dostat se do všech prostor objektu

Jak mravenci obecní vypadají?

  • Jedná se o klasického malého černého mravence
  • Hnízda mají nejčastější vně budov
  • Dělnice jsou velké 3–5 mm

Jasným důkazem přítomnosti mravenců je nález hnízd, která si velmi často staví v základech domů, mezi dlažbou chodníků a cest. Na nich jsou pak jasně viditelné hromádky ze zrnek písku, která vynáší při stavbě hnízd. Často můžeme také zahlédnout mravenčí cestičky.

Životní cyklus

Mravenec obecný je sociální hmyz, který žije ve velkých koloniích. V každé kolonii bývá pouze jedna plodná samice (matka). Ta je zároveň největším členem hnízda – měří až 10 mm a dožívá se 15–20 let.

V koloniích dále žijí sterilní samice (dělnice), které se starají o matku a žijí 2–3 roky. Nechybí ani samci (vojáci), kteří hynou po svatebním letu.

Proměna je dokonalá se stádiem kukly. Královna klade vajíčka na jaře a v létě. Celý cyklus od vajíčka do dospělce trvá dva měsíce (v závislosti na teplotě).

Kde se vyskytují?

Tyto mravence můžete najít prakticky na každé zahradě. Hnízda si staví pod kameny, dlažbou, kůrou stromu, ve skalkách nebo třeba pod mrtvým dřevem. Navíc bývají propojená podzemními chodbami. Někdy mají také výstup v trsu trávy, který slouží jako ochrana před deštěm a větrem.

Čím se živí?

Mravenec obecný je všežravec. Má rád sladké produkty obsahující cukr, medovici (výměšky mšic, které aktivně chová) nebo třeba malé druhy hmyzu (pisivky, pavouci).

Jak vlastně škodí?

Po přemnožení mohou poškozovat omítky, pronikat dovnitř domácností a kontaminovat skladované potraviny. Na zahrádkách je přítomnost mravenců nežádoucí, protože je s ní často spojený výskyt mšic.

TIP: Přípravky na hubení mravenců, které se prodávají v hobby marketech a běžných obchodech, raději nepoužívejte. Mravence totiž pouze zaženou, ale nevyhubí.

Prevence proti mravencům

  • Důkladně utěsněte dveře, okna i ostatní prostupy do budovy
  • Zabezpečte veškeré trhliny a skuliny na vnějších stěnách
  • Všechny potraviny skladujte v uzavíratelných obalech
  • Pravidelně uklízejte a vyhazujte zbytky potravin

Kompletní řešení

Zajistíme vyhubení celé kolonie – pokud se škůdců nezbavíte, žádné další zásahy neplatíte*.

Myslíme na bezpečnost

Vždy pracujeme tak, abychom neohrozili necílové druhy a zbytečně nezatěžovali přírodu.

Důkladná prevence

Klientům navíc radíme, jak zamezit dalšímu pronikání mravenců do objektu.

Ceník

Služba
Cena (bez DPH)
Cena (s DPH)
Cena za výjezd technika po Praze a v okresech Brno, Písek, Tábor, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Kroměříž, Uherské Hradiště, Zlín, Vsetín, Nový Jičín, Opava a Bruntál
690 Kč
835 Kč
Marný výjezd (bez zásahu)
990 Kč
1 198 Kč
Výškový příplatek (nad 4 m výšky)
1 650 Kč
1 997 Kč
Pohotovostní příplatek (o víkendech, státních svátcích a v nočních hodinách)
330 Kč
399 Kč
Výjezd mimo Prahu a okresy Brno, Písek, Tábor, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Kroměříž, Uherské Hradiště, Zlín, Vsetín, Nový Jičín, Opava a Bruntál (platí se za cestu tam i zpět)
8 Kč/km
10 Kč/km
Služba
Objekt
Výskyt
Cena (bez DPH)
Cena (s DPH)
Předpokládaný počet zásahů
Dezinsekce mravenci
Byt
Běžný
610 Kč
738 Kč
1–2
Vysoký
810 Kč
980 Kč
1–2
Rodinný dům
Běžný
1 210 Kč
1 464 Kč
1–2
Vysoký
1 810 Kč
2 190 Kč
1–2

Veškeré uvedené ceny jsou pouze orientační. Konečnou cenu vám vždy sdělí technik ještě před zahájením zásahu. Ke každému zásahu je nutné připočítat cenu za výjezd. Záruku poskytujeme pouze při dodržení pokynů technika a počtu doporučených zásahů. Ceny obsahují materiál i práci.

Služba

Hubení mravenců do 2–3 dnů

Bezpečné řešení pro úspěšnou likvidaci mravenců v budovách i na zahradách. Na první zásah k vám technik přijede do 2–3 dnů od objednání.

Cena dle ceníku
Nezávazně poptat
Služba

Hubení mravenců do 24 hod.

Expresní varianta pro všechny klienty, kteří nechtějí čekat. Na první zásah k vám technik přijede do 24 hod. od objednání.

Cena dle ceníku + 968 Kč s DPH
Nezávazně poptat
Hubení mravenců obecných
Škůdci Systémová ochrana Dezinfekce Vyklízení Články Kontakt