Třída: pavoukovci (Arachnida)Pavouci v interiérech

Potřebujete poradit, jak se rychle a na dlouho zbavit pavouků? Máme pro vás dobrou zprávu – dlouhodobě se zaměřujeme na likvidaci těchto škůdců a následnou preventivní ochranu. Chráníme tak váš klid a pořádek v domácnostech i firemních prostorách.

Jak vás ochráníme?

Při hubení a likvidaci pavouků používáme reziduální dezinsekce s dlouhodobým účinkem. Tyto přípravky totiž spolehlivě zlikvidují všechny druhy pavouků. Navíc je odradí od budoucích návštěv vaší domácnosti nebo firemních prostor i na několik měsíců.

S kým máte tu čest?

V České republice žije více než 860 druhů pavouků. V domácnostech a jiných interiérech můžete nejčastěji narazit na:

 • třesavku velkou (Pholcus phalangioides)
 • pokoutníka tmavého (Tegenaria atrica)
 • pokoutníka domácího (Tegenaria domestica)
 • zápředku domácí (Liocranum rupicola)
 • křižáka podkorního (Nuctenea umbratica)
 • šestiočku ryšavou (Harpactea rubicunda)
 • zápřednici mildeovu (Cheiracanthium mildei)
 • snovačku domácí (Steatoda grossa)
 • skákavku okenní (Sittipub pubescens)
 • metu temnostní (Meta menardi)

Životní cyklus

Pro pavouky je typický výrazný pohlavní dimorfismus (samice jsou větší než samec). Po namlouvacích rituálech předává samec do spermatéky samice bulbus (váček, pomocí kterého předává spermatofor).

Bulbus zůstává v těle samice a oplodňuje vajíčka. Samice je následně klade po stovkách až tisících do kokonů různých tvarů. Některé samice se o kokony aktivně starají. V kokonu se líhne larva, která opouští vajíčko a následuje stádium nymfy. Nymfy se do dospělosti několikrát svlékají.

Cyklus trvá u jednotlivých druhů různě dlouho. Většinou však několik měsíců. Délka života dospělých pavouků je také různá. U domácích druhů to nejčastěji bývají 1 až 2 roky.

Jak vypadají?

Jednotlivé druhy pavouků vypadají odlišně. Obvykle však mají čtyři páry končetin a tělo složené z hlavohrudi a zadečku, které jsou spojeny úzkou stopkou.

Na jejich hlavohrudi se nachází chelicery, do kterých ústí vývod jedových žláz. Pavouci mají 3 až 4 páry očí a v zadečku snovací bradavky. Nemají ale tykadla ani křídla.

Sítě pavouků mohou mít kruhový tvar nebo podobu pavučinového vaku.

Kde se vyskytují?

V domácnostech si pavouci oblíbili tmavé rohy pokojů, sklepy, zdi a další temná i slunná místa.

Čím se živí?

Jako dravci se živí hmyzem, roztoči, stinkami, svinkami a jinými bezobratlými živočichy.

Jak vlastně škodí?

Výskyt pavouků u mnoha lidí vyvolává nepříjemné pocity nebo dokonce strach. Neřešené přemnožení spolu s pavučinami je navíc rizikem pro alergiky. Dobrou zprávou však je, že pavouci nepřenáší choroby nebo zárodky patogenů a neškodí ani na materiálech.

Mohou ohrozit vaše zdraví?

V českých domácnostech je riziko přímého ohrožení lidského zdraví minimální. Většina pavouků je sice jedovatá, ale jejich kousnutí člověk ani nepocítí nebo pouze jako slabou bolest. Škody na zdraví tak bývají způsobené zejména alergiemi a psychickými poruchami.

Za zmínku stojí zápřednice jedovatá (Chiracanthium punctorium), která je jedním z nejjedovatějších pavouků Evropy. V domácnostech se ale vyskytuje pouze velmi zřídka.

Jak na prevenci?

 • Zabraňte přístupu pavouků a jejich kořisti do interiéru – utěsněte prostupy silikonovým tmelem, nainstalujte sítě do oken, zajistěte odpad a kanalizaci udržujte v čistotě
 • Udržujte v domácnosti, sklepě, na půdě i v okolí domu pořádek – nepořádek totiž přitahuje hmyz, kterým se pavouci živí
 • Zvažte přemístění venkovního osvětlení – pavouci si totiž splétají sítě v blízkosti svítidel kvůli hmyzu, který světlo láká
 • Snažte se odstranit trhliny ve zdech, které často slouží jako úkryty pavouků

Pomůžeme vám

Zbavíme vás pavouků i strachu z přítomnosti těchto škůdců

Bezpečnost především

Používáme pouze bezpečné přípravky vhodné do obytných prostor

Kompletní služby

Zajišťujeme ochranu proti pavoukům v interiérech i na fasádách

Ceník

Cenová skupina škůdců
Cena za zásah v podporovaných okresech (bez DPH)
Cena za zásah v podporovaných okresech (včetně DPH)
1. Skupina (Vosa obecná, Rybenka domácí, Pisivky)
2 500 Kč
3 025 Kč
2. Skupina (Potkan obecný, Myš domácí, Krysa obecná, Hraboš polní, Blechy, Klíšťák holubí, Mravenec obecný, Mravenec faraon, Sršeň obecná, Šváb obecný, Šváb americký, Rus domácí, Cvrček domácí, Koutule, Octomilky, Pavouci v interiérech, Kožojed obecný, Kožojed skvrnitý, Mol šatní, Mol kožešinový)
2 500 Kč
3 025 Kč
3. Skupina (Štěnice domácí, Klíště obecné, Bzučivky a masařky, Slunilka pokojová, Moucha domácí, Pavouci na fasádách domů, Koronavirus, Plísně, Rušník muzejní, Rušník diviznový, Červotoč chlebový, Lesák skladištní, Potemník skladištní, Zavíječ moučný, Zavíječ paprikový, Komáři rodu Culex, Komáři rodu Aedes)
Podle ceníků (viz níže), nebo individuálně
Podle ceníků (viz níže), nebo individuálně
K zásahu je nutné připočítat cenu dopravy. Ve vybraných lokalitách je doprava 200 Kč (cena bez DPH), za výjezd mimo tyto lokality se platí za cestu tam i zpět od 8 Kč/ km (cena bez DPH). Pro více informací volejte 771 234 144.
Služba
Objekt
Cena (bez DPH)
Cena (s DPH)
Ošetření interiérů proti pavoukům
Byt
2 200 Kč
2 662 Kč
Rodinný dům
2 800 Kč
3 388 Kč
Služba
Cena (bez DPH)
Cena (s DPH)
Expresní příplatek za výjezd do 12 hodin od potvrzení objednávky
800 Kč
968,00 Kč
Marný výjezd (bez zásahu)
1 500 Kč
1 815 Kč
Výškový příplatek (nad 4 m výšky)
1 650 Kč
1 996,50 Kč
Pohotovostní příplatek (o víkendech, státních svátcích a v nočních hodinách)
od 500 Kč
od 605 Kč

Veškeré uvedené ceny jsou pouze orientační. Konečnou cenu vám vždy sdělí technik ještě před zahájením zásahu. Záruku poskytujeme pouze při dodržení pokynů technika a počtu doporučených zásahů. Ceny obsahují materiál i práci.

Nezávazně poptat

ošetření interiérů
Škůdci Systémová ochrana Dezinfekce Vyklízení Články Kontakt