Blatta orientalisŠváb obecný

Postaráme se o rychlé a kompletní vyhubení švábů. Pomocí moderních technologií a postupů tak ochráníme vaše zdraví i majetek. Díky expresním zásahům do 24 hodin navíc snižujeme riziko, že výskyt tohoto hmyzu ohrozí vaše podnikání. Samozřejmostí je záruka na úspěšnou likvidaci (při dodržení pokynů a počtu zásahů)*.

Kompletní dezinsekce se zárukou

S hubením švábů nejčastěji pomáháme v bytech, domech, průmyslových objektech, hotelech, pekárnách, pivovarech, restauracích a potravinářských provozech. Používáme při tom přípravky, které na tento odolný hmyz i jeho nymfy skutečně fungují. Zároveň jsou při správném profesionálním použití bezpečné pro člověka, necílové druhy i životní prostředí.

Díky zkušenostem našich odborníků je hubení švábů úspěšné a bezproblémové. Likvidace tohoto hmyzu trvá cca 4–6 týdnů a obvykle vyžaduje dva zásahy s ohledem na delší vývojový cyklus a jistotu vyhubení všech stádií.

TIP: Přímo pro důkladné zabezpečení potravinářských provozů a dalších firemních objektů je ideální naše systémová ochrana proti škůdcům.

* K uplatnění záruky je nutné dodržet veškerá doporučení našeho technika

Jak poznáte švába obecného?

Délka těla je obvykle 2,5–3,5 cm (měřeno bez tykadel). Z běžných druhů švábů je zbarvený nejtmavěji – hnědo-černo-červeně a bez jakékoliv kresby. Šváb obecný také výrazně zapáchá.

Dospělé samice bývají o trochu větší a mají velice nevýrazná (zakrnělá) křídla. Samci jsou menší a křídla mají delší (přibližně do poloviny těla). Přesto tento druh švába není schopný letu. Nymfy bývají podobné dospělcům, pouze první stádia jsou světleji zbarvená.

Na přítomnost švábů vás nejčastěji upozorní výkaly, zbytky svleček, prázdné ootéky, poškozené obaly skladovaných surovin/produktů a typický zatuchlý zápach.

Životní cyklus

 • Samička klade vajíčka v ootéce (tmavší pouzdro na zadečku), která obsahuje 14–16 vajíček. Během svého života může vytvořit až 8 ooték.
 • Ootéku samice odkládá (na rozdíl od rusa domácího) za 30 hodin po vytvoření na bezpečné a tmavé místo.
 • Za 44 (při teplotě 30 °C) až 80 dní (při teplotě 20 °C) se z vajíček líhnou nymfy. Ty se svlékají 7–10×.
 • Vývoj nymfy trvá 6 měsíců (při teplotě 30 °C) až 1 rok (při teplotě pod 25 °C).
 • Celý cyklus (od vajíčka po dospělce) může trvat 280–700 dní v závislosti na teplotě.
 • Dospělci žijí 2–9 měsíců.

Život, potrava a místa výskytu

 • Místa výskytu: vlhká a tmavá místa (chladnější než u rusů domácích), častěji se s nimi setkáme venku v okolí odpadků, v kanalizacích, sklepech a pod podlahou
 • Výskyt v obytných prostorách: v domácnostech se na území ČR vyskytují výjimečně, zpravidla v chladnějších měsících a jen tam, kde je problém s vlhkostí
 • Život: převažuje noční aktivita – pokud je spatříme přes den, jde o znak silného zamoření
 • Preferovaná potrava: šváb obecný je všežravec, navíc vydrží hladovět až měsíc

Jak přesně škodí?

Šváb obecný znehodnocuje a kontaminuje suroviny výkaly a silným zápachem. Zároveň poškozuje obaly produktů. Pokud dojde k rozšíření tohoto škůdce ve firemních prostorách, může ohrozit dobré jméno provozu i budoucnost podnikání.

Je nebezpečný pro člověka?

Tento druh švába je přenašečem onemocnění (salmonelózy), bakterií (stafylokoků a streptokoků) i roztočů. Jejich přítomnost, výkaly či zbytky těl navíc mohou způsobovat alergické reakce až astma.

Preventivní opatření, která fungují

 • Suroviny ani hotové produkty neskladujte přímo na zemi – používejte regály, palety a uzavíratelné obaly
 • Důkladně utěsněte veškeré otvory a trhliny na vnějším plášti budov, v okolí dveří/oken/vrat a na střeše
 • Zajistěte pravidelný úklid a časté odklízení zbytků potravin – v interiérech i okolí budov
 • Nezapomeňte na zatěsnění otvorů v okolí kanalizace a větracího systému

Dva tipy pro úspěšné vyhubení

 • V případě bytových a panelových domů je nutné ošetřit také okolní byty a prostory. Bez kompletní dezinsekce se k vám totiž švábi po nějaké době vrátí.
 • Před zásahem proveďte pečlivý úklid a veškeré potraviny uskladněte v uzavřených nádobách a v chladném prostředí.

Rychlost

Nabízíme expresní zásahy do 24 hodin i likvidaci švábů o víkendech a svátcích

Garance

Dezinsekce s garancí úspěšného vyhubení nabízíme pro firmy i domácnosti

Prevence

Doporučíme vám, jak zamezit dalšímu pronikání švábů do objektu

Ceník

Cenová skupina škůdců
Cena za zásah v podporovaných okresech (bez DPH)
Cena za zásah v podporovaných okresech (včetně DPH)
1. Skupina (Vosa obecná, Rybenka domácí, Pisivky)
2 500 Kč
3 025 Kč
2. Skupina (Potkan obecný, Myš domácí, Krysa obecná, Hraboš polní, Blechy, Klíšťák holubí, Mravenec obecný, Mravenec faraon, Sršeň obecná, Šváb obecný, Šváb americký, Rus domácí, Cvrček domácí, Koutule, Octomilky, Pavouci v interiérech, Kožojed obecný, Kožojed skvrnitý, Mol šatní, Mol kožešinový)
2 500 Kč
3 025 Kč
3. Skupina (Štěnice domácí, Klíště obecné, Bzučivky a masařky, Slunilka pokojová, Moucha domácí, Pavouci na fasádách domů, Koronavirus, Plísně, Rušník muzejní, Rušník diviznový, Červotoč chlebový, Lesák skladištní, Potemník skladištní, Zavíječ moučný, Zavíječ paprikový, Komáři rodu Culex, Komáři rodu Aedes)
Podle ceníků (viz níže), nebo individuálně
Podle ceníků (viz níže), nebo individuálně
K zásahu je nutné připočítat cenu dopravy. Ve vybraných lokalitách je doprava 200 Kč (cena bez DPH), za výjezd mimo tyto lokality se platí za cestu tam i zpět od 8 Kč/ km (cena bez DPH). Pro více informací volejte 771 234 144.
Služba
Cena (bez DPH)
Cena (s DPH)
Expresní příplatek za výjezd do 12 hodin od potvrzení objednávky
800 Kč
968,00 Kč
Marný výjezd (bez zásahu)
1 500 Kč
1 815 Kč
Výškový příplatek (nad 4 m výšky)
1 650 Kč
1 996,50 Kč
Pohotovostní příplatek (o víkendech, státních svátcích a v nočních hodinách)
od 500 Kč
od 605 Kč

Veškeré uvedené ceny jsou pouze orientační. Konečnou cenu vám vždy sdělí technik ještě před zahájením zásahu. Záruku poskytujeme pouze při dodržení pokynů technika a počtu doporučených zásahů. Ceny obsahují materiál i práci.

Nezávazně poptat

hubení švábů
Škůdci Systémová ochrana Dezinfekce Vyklízení Články Kontakt