Jak na mravence v bytě

Mravence v bytě můžete zuřivě vysávat každý den. Větších úspěchů se ale nedočkáte. Mají totiž početní převahu. Mravenci se dožívají 10 let a královna až dvaceti. V dnešním článku vám proto poradíme, jak zlikvidovat mravence v bytě. Navíc se dozvíte jak na mravence faraony (farao).

Co na mravence? Nástrahy a bariérový postřik

Na mravence platí požerové nástrahy a bariérové postřiky. Někteří lidé také zkouší různé přírodní odpuzovače (kypřicí prášek, levanduli, skořici, natrhanou mátu). Jejich účinek je však zanedbatelný.

Omezená je také funkčnost požerových nástrah. Při masivním rozšíření mravenců nebývají příliš účinné. Tito škůdci se totiž do bytů stěhují za teplem a vodou – potravu si umí najít i jinde.

Nejen proto jsou nejúčinnější bariérové postřiky, které mravence zahubí a udrží daleko od vašeho bytu. Pokud máte doma mravenců hodně, zavolejte raději odborníkům na dezinsekce.

Nejlepší způsob jak na mravence

Jak na mravence v bytě vám nejlépe poradí odborníci. Jako první prohlédneme napadený prostor a doporučíme optimální řešení. K hubení mravenců se používají speciální postřiky a gelové požerové nástrahy, které obsahují juvenoidy. Tyto látky způsobují neplodnost královny a postupné vymírání mraveniště. Po postřiku a kontrole účinnosti vám také poradíme, jak se do budoucnosti vyhnout problémům s mravenci.

  • Před příjezdem odborníků na dezinsekce můžete byt uklidit a vysát pobíhající mravence.
  • Před a po zásahu nepoužívejte běžně prodávané postřiky, které mravence zaženou, ale nevyhubí.

Jak na mravence faraóny (farao)

Faraóny sami nevyhubíte. Snadno se stěhují a nejčastěji si je do bytu zanesete v nábytku nebo jiném materiálu. Na mravence farao odborníci používají speciální požerové nástrahy s mikroenkapsuláty – fungují spolehlivě a faraonů vás zbaví na dlouhou dobu. Postřiky jsou na tyto škůdce nevhodné, protože po jejich aplikaci mravenci farao přestanou konzumovat jakékoli nástrahy.

V obytných domech je nutné nástrahy položit do všech bytů. Jinak se mravenci pouze přestěhují na jiné místo.

TIP: Nepoužívejte na mravence farao přípravky, které se dají koupit v běžných obchodech. Faraoni přestanou konzumovat jakékoli nástrahy a jejich vyhubení bude velmi obtížné.

3 nejčastější dotazy na téma: „jak na mravence“

  • Jsou postřiky na mravence bezpečné?“

Ano. Po zaschnutí postřiku (cca 3–8 hodin podle počasí) se můžete bez obav vrátit do svého bytu i s domácími mazlíčky.

  • Jsou mravenci nebezpeční?“

Mravenci přenáší nebezpečné mikroby, poškozují vybavení bytů a znehodnocují jídlo.

  • Za jak dlouho budeme mít od mravenců pokoj?“

Likvidace mravenců obvykle trvá 5–8 dnů podle závažnosti jejich rozšíření.

Související články

Škůdci Systémová ochrana Dezinfekce Vyklízení Články Kontakt