O hubení mravenců

Víte, že mravenci mohou přenášet až 60 různých mikrobů, které vyvolávají závažná infekční onemocnění? S tímto hmyzem přitom každoročně bojuje mnoho domácností. Pokud řešíte stejný problém a nechcete mít doma ani tykadlo, pusťte se do čtení tohoto článku.

Mravenci v kredenci

Nejčastěji se v bytech zákazníků setkáváme s mravencem farao, mravencem drnovým a mravencem domácím. Tento hmyz napadá obytné prostory, restaurace, hotely, gastronomické provozovny, ale i zdravotnická zařízení. Do nových míst se mravenci dostávají v nábytku, stavebním materiálu a přirozenou cestou (např. po rozvodech topení nebo stoupačkami).

Jak se zbavit mravenců

Existují různé způsoby, jak vyhubit mravence.

Úspěšnost prvních čtyř možností je spíše symbolická. Neodborné použití domácích přípravků může celou situaci zbytečně zkomplikovat. Po jejich aplikaci totiž mravenci přestanou konzumovat jakékoli nástrahy a vyhubení tohoto hmyzu bude velmi obtížné (platí zejména u mravence Farao).

Nejúčinnějším prostředkem je specifická požerová nástraha aplikovaná odborníkem. Obvykle se jedná o juvenoidy (způsobují neplodnost královny) nebo mikroenkapsuláty, které dělník přinese královně a teprve poté hyne (opět platí pro mravence Farao).

Na mravence máme osvědčené řešení

U nás k hubení mravenců používáme již zmíněné gelové nástrahy. Tyto přípravky jsou bezpečné jak pro člověka, tak domácí mazlíčky a životní prostředí. Co je však nejdůležitější – za několik dní není po mravencích ani památky.

Hubení mravenců v 5 krocích

  1. Objednání specializované firmy
  2. Prohlídka zasažených prostor
  3. Položení gelových nástrah
  4. Kontrola úspěšnosti zásahu
  5. Doporučení dalších kroků

Zásady úspěšného hubení mravenců

Máte doma mravence?

Pokud se vám doma prohání mravenci jako o závod, vyzkoušejte naše rady z tohoto článku. Můžete také napsat na e-mail adera@adera.cz – velmi rádi zodpovíme vaše dotazy nejen na téma hubení mravenců.

Hubení mravenců s příjezdem do 24 hodin

VOLEJTE 771 234 144 z mobilu kliknutím ZDE