Vespula vulgarisVosa obecná

Postaráme se o likvidaci každého vosího hnízda – bez ohledu na jeho velikost či umístění. Hubení vos navíc obvykle zajistíme do několika málo hodin od objednání. Využíváme při tom osvědčené insekticidy, které jsou bezpečné pro člověka i domácí zvířata. Máme za sebou tisíce zlikvidovaných hnízd obvykle bez jediné komplikace.

Zbavte se vos rychle a bezpečně

Zajišťujeme profesionální likvidace vosích hnízd v zahradách, na půdách, střechách i jiných místech. Zkrátka všude tam, kde je přítomnost tohoto hmyzu nežádoucí.

Máme k dispozici horolezeckou techniku, a tak pro nás nejsou překážkou ani hůře dostupné střechy či vysoké stromy. Hnízda likvidujeme po celé ČR kdykoli během dne – včetně víkendů a svátků.

Samozřejmě zajišťujeme také hubení sršňů a likvidaci sršních hnízd.

Jak poznáte vosu obecnou?

  • Vosa obecná má typicky žlutočerně zbarvený zadeček
  • Délka těla je přibližně 1,5 cm
  • Tykadla jsou černá, končetiny žluté
  • Na žlutém podkladu čelního štítku má postupně protahující se černou skvrnu

Životní cyklus

Vosa obecná je sociální hmyz, který žije v koloniích o velikosti až 5 000 jedinců. Tyto kolonie se na podzim rozpadají a většina vos zahyne.

Zimu přečkávají pouze mladé oplodněné samice – královny. Královna začne na jaře se stavbou nového hnízda, do kterého klade vajíčka.

Z vajíček se po 7–10 dnech líhnou larvy, které se za 1–2 týdny zakuklí a po 1–2 týdnech dokončí svůj vývoj v dospělé dělnice. Proměna je dokonalá a celý vývoj trvá přibližně 3–5 týdnů.

Po vylíhnutí prvních dělnic jim královna přenechá veškerou péči o larvy i stavbu hnízda a dále už pouze klade vajíčka. Dělnice nejsou schopné rozmnožování.

Kde na vosy narazíte a čím se živí?

Nejčastěji si staví hnízda v dutinách stromů, na půdách nebo třeba ve stájích. Největší počet vos se v přírodě vyskytuje za teplého počasí od května do září.

Vosa obecná se živí proteiny (jiným hmyzem) a cukry, které obsahují minerální látky (nektar z květin, zralé ovoce, limonáda nebo třeba pivo).

Jak vosy škodí? Jsou pro člověka nebezpečné?

Vosy nás nejčastěji obtěžují v případech, kdy si vybudují hnízdo nedaleko lidských obydlí. Jejich přítomnost je problematická zejména během teplých letních měsíců, kdy jsou často přemnožené.

Bodnutí je pro člověka bolestivé, ale většinou neohrožuje naše zdraví. Výjimkou jsou alergické osoby, u kterých může vyvolat vážnější reakci a v krajních případech i ohrozit život.

Na rozdíl od včel mohou vosy bodat opakovaně, protože jejich žihadlo nemá tzv. zpětné háčky.

4 tipy proti vosám

  • Nenechávejte sklenice s pitím ani talíře se zbytky jídla na stole – veškerou potravu odstraňte z dosahu vos
  • Utěsněte všechny praskliny a prostupy do objektu (zabráníte tak stavění hnízd ve stropech či na půdách)
  • Pravidelně uklízejte a dohlédněte na častý odvoz popelnic
  • Používejte lepové pasti

Repelenty nepomáhají, protože vosy nejdou primárně na člověka, ale na potravu v jeho okolí.

Jak poznáte, že u vás mají vosy hnízdo?

Jasným znakem zamoření je výskyt dospělců nebo hnízda. Přítomnost vos ale ještě neznamená, že u vás na zahradě nebo v domě mají také hnízdo. Vosy totiž někdy létají za potravou až překvapivě daleko.

Pokud se však u vás vyskytuje větší množství tohoto hmyzu i po odstranění veškerých zdrojů potravy, pravděpodobně budou mít své hnízdo nedaleko. Podrobný návod a rady, jak ho najít, najdete v našem článku.

Pokud totiž víte, kde se nachází, je odstranění hnízda poměrně jednoduché. K likvidaci vos nám také stačí lokalizovat vstup, kudy vlétají do objektu. V případě, že neznáme vstup ani umístění hnízda, bude jeho likvidace obtížnější.

Jak na SMS objednání

Nejjednodušší způsob, jak si objednat likvidaci vosího hnízda, je poslat na číslo 608 823 309 SMS zprávu ve tvaru: VOSY, vaše celá adresa, váš telefon.

Pokud se hnízdo nachází na špatně přístupném místě a bude nutné použít horolezeckou techniku, připojte na konec zprávy heslo HOROLEZEC.

Víme, jak na hnízda

Na hnízda používáme kvalitní insekticidy, které fungují rychle a spolehlivě.

Neztrácíme čas

Na termínu zásahu a dalších podrobnostech se s vámi domluvíme co nejdříve.

Myslíme na prevenci

Poradíme vám, jak zabránit vosám ve stavění dalšího hnízda ve vašem okolí.

Ceník

Služba
Cena za hnízdo (bez DPH)
Cena za hnízdo (s DPH)
Předpokládaný počet zásahů
Likvidace vosího/sršního hnízda
960 Kč
1 162 Kč
1
Příplatek za víkend a svátky
330 Kč
399 Kč
1
Služba
Cena (bez DPH)
Cena (s DPH)
Cena za výjezd technika po Praze a v okresech Brno, Písek, Tábor, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Kroměříž, Uherské Hradiště, Zlín, Vsetín, Nový Jičín, Opava a Bruntál
690 Kč
835 Kč
Marný výjezd (bez zásahu)
990 Kč
1 198 Kč
Výškový příplatek (nad 4 m výšky)
1 650 Kč
1 997 Kč
Pohotovostní příplatek (o víkendech, státních svátcích a v nočních hodinách)
330 Kč
399 Kč
Výjezd mimo Prahu a okresy Brno, Písek, Tábor, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Kroměříž, Uherské Hradiště, Zlín, Vsetín, Nový Jičín, Opava a Bruntál (platí se za cestu tam i zpět)
8 Kč/km
10 Kč/km

Veškeré uvedené ceny jsou pouze orientační. Konečnou cenu vám vždy sdělí technik ještě před zahájením zásahu. Ke každému zásahu je nutné připočítat cenu za výjezd. Záruku poskytujeme pouze při dodržení pokynů technika a počtu doporučených zásahů. Ceny obsahují materiál i práci. Pokud je nutné využít horolezeckou techniku nebo plošinu, bude cena přibližně dvojnásobná.

Služba

Hubení vos do 24 hod.

Osvědčené řešení pro bezpečnou likvidaci hmyzu v obytných i komerčních budovách a jejich okolí. Návštěva technika obvykle proběhne do 24 hodin od objednání.

Cena dle ceníku
Nezávazně poptat
Služba

Hubení vos v ten samý den

Expresní varianta pro rodinné domy, restaurace, hotely a všechny, kteří nechtějí čekat. Návštěva technika proběhne do 2–3 hod. od objednání.

Cena dle ceníku + 968 Kč s DPH
Nezávazně poptat
Likvidace vosích hnízd
Škůdci Systémová ochrana Dezinfekce Vyklízení Články Kontakt